Google Sıralama Kriterlerinde Sosyal Faktörler | Kogo Society Forum

Google Sıralama Kriterlerinde Sosyal Faktörler

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Google Sıralama Kriterlerinde Sosyal Faktörler

Google Sıralama Kriterlerinde Sosyal Faktörler


1 – Tweet Sayısı: Backlinkler gibi, içerikleriniz in aldığı tweet sayısı, google sıralama kriterleri arasında önemli bir yere sahiptir.

2 – Fenomen Twitter Hesaplarından Atılan Tweetler: Google gözünde bir içeriğinizin fenomen, binlerce takipçisi olan bir hesaptan tweet alması, yeni açılmış yada az sayıda takipçisi olan bir hesaptan tweet almasından daha etkilidir.

3 – Facebook Beğeni Sayısı: Google’ın bir çok facebook hesabını gizlilik nedeni ile görememesine rağmen, bir içeriğin aldığı beğeni sayısı çok etkili olmasa da bir sıralama kriteri olarak göz önünde bulundurulur.

4 – Facebook Paylaşım Sayısı: Google gözünde bir içeriğin facebook üzerinden paylaşım alması, beğeni almasından daha değerlidir. Facebook paylaşımları beğenilere göre daha etkili sıralama kriterleridir.

5 – Fenomen Facebook Hesapları: Aynı twitter gibi, Google gözünde bir içeriğiniz in fenomen, binlerce takipçisi olan bir hesaptan beğeni yada paylaşım alması, yeni açılmış yada az sayıda takipçisi olan bir hesaptan beğeni yada paylaşım almasından daha etkilidir.

6 – Pinterest Pinleri: Google tüm içeriklerinin tamamıyla halka açık olduğu en etkili sosyal medya platformlarından biri olan pinterest’ide önemli bir sıralama kriteri olarak değerlendirir.

7 – Google+1 Sayısı: Resmi olarak açıklanmasa da, bir içeriğin aldığı google+1 sayısı, içeriğin google sıralamasında oldukça etkili bir rol oynamaktadır.
Bu nedenle blogum da tüm içeriklerimin altında bulunan sosyal paylaşım butonları arasında google+1’in ayrı bir yeri vardır.

8 – Fenomen Google+ Hesapları: Aynı şekilde twitter ve facebook’ta olduğu gibi google kendi sosyal medya platformunda fenomen hesapların paylaştığı içeriklere daha çok değer vermektedir.

9 – Google Authorship: Google Authorship’e son vermiş olsa da, onaylı google profillerini hala bir sıralama kriteri olarak değerlendiyor.
 

Benzer konular


Geri
Üst