Google Sıralama Kriterlerinde Site Dışı Spam Faktörleri | Kogo Society Forum

Google Sıralama Kriterlerinde Site Dışı Spam Faktörleri

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
641
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
Google Sıralama Kriterlerinde Site Dışı Spam Faktörleri

Google Sıralama Kriterlerinde Site Dışı Spam Faktörleri


1 – Olağan Dışı Backlink Alımı: Eğer siteniz son 1 ayda toplamda 5 backlink almış ve ardından son 1 saat içerisinde 5 backlink daha almışsa, bu google’ın backlink almak adına farklı yöntemlere başvurduğunuz dan şüphelenmesine sebep olacaktır.

2 – Düşük Kaliteli Backlink Sayısının Çok Fazla Olması: Forum profillerinden veya blog yorumlarından alınan backlinklerin çok fazla sayıda olması, google tarafından spam olarak algılanabilir.

3 – Backlink Alınan Sitenin Siteniz ile İlgisi: Üzerine odaklandığınız niş dışında, siteniz ile tamamen alakasız konularda yazan sitelerden çok sayıda backlink almak, google tarafından spam olarak algılanabilir.

Bu yüzden, forumlarda satılan backlink paketlerinden veya yazdığınız içerik dışında kalan sitelerden backlink almaktan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim.

4 – Aynı IP Adresinden Gelen Linkler: Aynı server üzerinde bulunan diğer sitelerden çok fazla sayıda backlink almak, google tarafından spam olarak algılanabilir. Bu sebeple, paravan bloglar kurup, ana sitenize link vermek amaçlı yaptığınız çalışmalardan uzak durmanızda fayda var derim.

5 – Backlink Satmak: Ücretli bir şekilde backlink pazarlamak, anlaşıldığı taktirde kesinlikle sitenizin google sıralamasına olumsuz etki edecektir.
 

Benzer konular

Yeni Konular

Geri
Üst