Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri | Kogo Society Forum

Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri

Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri


1 – Marka İsmi Anchor Metni: Aldığınız backlinklerin anchor metninin direkt olarak sitenizin isminde oluşması “kogosociety” gibi, google’a markalaşma yolunda ilerlediğiniz sinyalini gönderecektir.

2 – Marka Aramalar: Potansiyel bir ziyaretçiniz google üzerinden arattığı şeyi direkt olarak siteniz ismi ile birlikte aratırsa, bu google tarafından markalaşma sinyali olarak algılanacaktır.
Örnek: ( kogosociety site hızlandırma, kogosociety blog açma, kogosociety blog ipuçları )

3 – Facebook Sayfası ve Takipçisi Olan Siteler: Google web sitelerinin facebook sayfası ve belirli bir sayıda takipçisi olmasını markalaşma sinyali olarak görür.

4 – Twitter Sayfası ve Takipçisi Olan Siteler: Google web sitelerinin twitter sayfası ve belirli bir sayıda takipçisi olmasını markalaşma sinyali olarak görür.

5 – Şirketin Resmi Linkedin Sayfası: Bir çok markalaşmış şirketin resmi Linkedin sayfası mevcut.

6 – Resmi LinkedIn Sayfasında Çalışan Listesi: Eğer bir şirketin çalışanları Linkedin sayfalarında çalıştıkları şirketi belirtiyorsa, google bunu markalaşma sinyali olarak algılar.

7 – Meşru Sosyal Medya Hesapları: 10.000 Takipçisi olan bir sosyal medya hesabına sahip olup, 2 paylaşımın olması ile binlerce etkileşimin ve #mention’ın olması yine google sıralama kriterleri arasında fark yaratan bir faktördür.

8 – Backlink Verilmeden İsimden Bahsedilmesi: Eğer sitenizin bahsi link verilmeden de diğer sitelerde paylaşılıyorsa, bu google tarafından markalaşma sinyali olarak algılanacaktır.

9 – RSS Abone Sayısı: Google’ın sahip olduğu feedburner, tabi ki google’in bir siteyi değerlendireceği zaman kullanacağı araçlardan bir tanesi olacaktır. RSS abone sayınız da yine google tarafından bir markalaşma sinyali olarak algılanacaktır.

10 – Şirket Adresinizi Google+ Yer İmlemesinde Belirtmek: Resmiyet kazanmış bir firmanın yasalarca bir şirket adresi olması zorunlu. Google’ın bunu da kontrol edeceğine emin olabilirsiniz.

11 – Sitenin Vergi Ödeyen Bir İşletme Olması: Google’ın markalaşma sinyali olarak kontrol edeceği diğer bir nokta ise, sitenin vergi ödeyen bir şirketle bağlantısının olup, olmadığı olacaktır.
 

Benzer konular


Geri
Üst