Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri

Google Sıralama Kriterlerinde Marka Faktörleri


1 – Marka İsmi Anchor Metni: Aldığınız backlinklerin anchor metninin direkt olarak sitenizin isminde oluşması “kogosociety” gibi, google’a markalaşma yolunda ilerlediğiniz sinyalini gönderecektir.

2 – Marka Aramalar: Potansiyel bir ziyaretçiniz google üzerinden arattığı şeyi direkt olarak siteniz ismi ile birlikte aratırsa, bu google tarafından markalaşma sinyali olarak algılanacaktır.
Örnek: ( kogosociety site hızlandırma, kogosociety blog açma, kogosociety blog ipuçları )

3 – Facebook Sayfası ve Takipçisi Olan Siteler: Google web sitelerinin facebook sayfası ve belirli bir sayıda takipçisi olmasını markalaşma sinyali olarak görür.

4 – Twitter Sayfası ve Takipçisi Olan Siteler: Google web sitelerinin twitter sayfası ve belirli bir sayıda takipçisi olmasını markalaşma sinyali olarak görür.

5 – Şirketin Resmi Linkedin Sayfası: Bir çok markalaşmış şirketin resmi Linkedin sayfası mevcut.

6 – Resmi LinkedIn Sayfasında Çalışan Listesi: Eğer bir şirketin çalışanları Linkedin sayfalarında çalıştıkları şirketi belirtiyorsa, google bunu markalaşma sinyali olarak algılar.

7 – Meşru Sosyal Medya Hesapları: 10.000 Takipçisi olan bir sosyal medya hesabına sahip olup, 2 paylaşımın olması ile binlerce etkileşimin ve #mention’ın olması yine google sıralama kriterleri arasında fark yaratan bir faktördür.

8 – Backlink Verilmeden İsimden Bahsedilmesi: Eğer sitenizin bahsi link verilmeden de diğer sitelerde paylaşılıyorsa, bu google tarafından markalaşma sinyali olarak algılanacaktır.

9 – RSS Abone Sayısı: Google’ın sahip olduğu feedburner, tabi ki google’in bir siteyi değerlendireceği zaman kullanacağı araçlardan bir tanesi olacaktır. RSS abone sayınız da yine google tarafından bir markalaşma sinyali olarak algılanacaktır.

10 – Şirket Adresinizi Google+ Yer İmlemesinde Belirtmek: Resmiyet kazanmış bir firmanın yasalarca bir şirket adresi olması zorunlu. Google’ın bunu da kontrol edeceğine emin olabilirsiniz.

11 – Sitenin Vergi Ödeyen Bir İşletme Olması: Google’ın markalaşma sinyali olarak kontrol edeceği diğer bir nokta ise, sitenin vergi ödeyen bir şirketle bağlantısının olup, olmadığı olacaktır.
 

Benzer konular

Üst