İşte Öksürüğü Bir Yudumda Kesen Çay! | Kogo Society Forum

İşte Öksürüğü Bir Yudumda Kesen Çay!

Lola 

Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
İşte Öksürüğü Bir Yudumda Kesen Çay!

Öksürüğü Bir Yudumda Kesen Çay

Havaları sıcak sandığımız, muhtemelen üstümüze bir şey almadan dışarı çıktığımız ama en ufak esintinin, terleyip soğumanın bize öksürük ve burun akıntısı olarak döndüğü günlerdeyiz. Sonbahar başlangıcında yaşanan tatsız nezlelere, kuru öksürüklere karşı bazı önlemler almamız bize hep söylendi. Bağışıklık sistemini güçlendiren besinler adı altında hem de. Ama çoğunlukla es geçtik bunları. Yani yeterince “bodyguard” takviyesi yapmadık. Sonuç: Hırkaların terlettiği, rüzgarların üşüttüğü iki hava arasında kalmak ve öksürmek. Ama neyse ki bu aniden bastıran öksürüklere karşı bize iyi gelecek çaylar var. Dışarı çıkarken yanımıza hırka vb. şeyler almak, cereyanda kalmamak, çok soğuk şeyler tüketmemek, yeterince hava almak ve dinlenmek ok ama bunların yanında sana şimdi vereceğim çay tarifi de öksürüğünü hemen kesecek. Basit ve pratik öksürük çayı tarifine başlıyorum!

• İhtiyacın olan malzemeler ada çayı bitkisi, taze zencefil, bal, limon, nane, karanfil ve karabiber.

• Öncelikle ada çayını çay demler gibi demliyorsun. Yani çaydanlığa su ekleyip kaynatıyor ve bitkiyi içine atıyorsun. Birkaç taşım kaynadıktan sonra da 10-15 dakika bekletiyorsun. Tabii bu sırada için küçük bir parça zencefil, 1-2 yaprak nane, bir tutan karabiber ve 1 karanfil atmayı ihmal etmiyorsun. Daha sonra süzerek fincana aldığın karışıma limon dilimi ve 1 tatlı kaşığı bal ekliyorsun. İyice karıştırdıktan sonra da yudum yudum içiyorsun. Şifa niyetine!

Öksürüğü Bir Yudumda Kesen Çay