Bir Ülkede Daha Elektronik Sigara Yasaklandı! | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Bir Ülkede Daha Elektronik Sigara Yasaklandı!

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Bir Ülkede Daha Elektronik Sigara Yasaklandı!

Bir Ülkede Daha Elektronik Sigara Yasaklandı!


Geçtiğimiz günlerde alınan karar ile birlikte ülkemizde elektronik sigara satışı tamamen durdurulmuştu. Şimdi de Çin halkı benzer bir yasak ile karşı karşıya kaldı. Hükumet, Elektronik sigara satan e-ticaret sitelerinin kapatılmasını istedi. İşte Çin elektronik sigara yasağı hakkında detaylar!

Çin elektronik sigara yasağı ile gündemde

Son yıllarda elektronik sigara, ülkemizde de dahil olmak üzere dünya genelinde oldukça yaygınlaşmış durumda. Her ne kadar zararlı olmadığı iddia edilse de birçok sağlık uzmanı bu ürünlere şüpheli yaklaşılması gerektiğini belirtiyor. Ancak bu durumla ilgili henüz resmi bir sağlık raporu açıklanmış değil.

Çin hükümetinin geçtiğimiz zamanlarda da elektronik sigaralar ile alakalı bazı yasaklar getirdiğini görmüştük. Özellikle Juul markasını hedef aldığı bu yasakların ardından en geniş çaplı yasak bu oldu. 300 milyondan fazla sigara kullanan insanın olduğu Çin’de bu yasaklar gerek üreticilerin, gerekse hükumetin bile gelir kaynaklarını kısıtlayabilir. Ancak Çin’in gençlerin sağlığı için bazı fedakarlıklar yapacağı söyleniyor.
 

Benzer konular

Üst