Alışveriş Yapmak Bir Coşkudur Alışveriş ile Yağlarınızı Eritin | Kogo Society Forum

Alışveriş Yapmak Bir Coşkudur Alışveriş ile Yağlarınızı Eritin

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Alışveriş Yapmak Bir Coşkudur Alışveriş ile Yağlarınızı Eritin

Alışveriş Yapmak Bir Coşkudur Alışveriş ile Yağlarınızı Eritin

Alış-verişe neşeli bir biçimde başlayın. Bütün ev işleri önemli olabilir ama özellikle alış veriş daha önemli sayılmaktadır.

Çünkü aslında aileniz için HAYAT ve SAĞLIK satın almış sayılırsınız. Ancak bütün ciddi işlerde olduğu gibi bu durumda da, alış verişe çıkmadan önce, mümkünse biraz düşünerek satın almak istediğiniz maddelerle ilgili bir liste yapın.

Bu listeyi hazırlarken fabrikasyon maddelerden; yani hazır yemek, tatlı, salam ve genellikle kimyevi maddeler içeren yiyeceklerden kaçının. İradeniz kuvvetliyse, sizin ya da eşinizin büyük bir iştahla yediği yiyeceklerden de kaçınmanız gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar alış verişlerinizi erken saatlerde yapmaya çalışın..

Neden Biliyor Musunuz?

Alışveriş Yapmak Bir Coşkudur Alışveriş ile Yağlarınızı Eritin


Çünkü kahvaltınızı o saatlerde yaptığınız için aç olmayıp tatlı ya da meze çeşitleri gibi şeyleri satın almak arzusuna kapılmayacaksınız. Eğer alış verişe saat 11.00’de çıkarsanız, o zaman kahvaltınızı hazmettiğinizden mideniz kazınmaya başlayacaktır. Bu kritik saatlerde ufak pastalar ve çeşitli hamur işlerine karşı arzulu olabilirsiniz. En iyisi bu tür yiyeceklerden kaçınmanızdır.

Bu faslın başına “Alış veriş bir coşkudur” diye yazmıştık. Çünkü her şeyden önce neşe sizin dinamik olmanıza yardımcı olmakta, vücudunuzu dik tutarak hafif adımlarla yürümenizi sağlamaktadır. Neşe aynı zamanda enerjinizi de harekete geçirmektedir. Enerjinin de yağları erittiği bilinen bir konudur. Birçok kadın alış verişe neşesiz, sinirli ve yorgun olarak çıkar. Alış verişe böyle çıkan hanımlar birçok kez ne alacaklarına karar vermeden, rafların önünde boşuna gezinip dururlar..

Hazır Gıdalar Kolay Tercih

Ve genellikle fazla zamanları olmadığı için mesela jambon ya da dondurulmuş yemekler gibi hazırlanması kolay olan şeyleri seçmektedirler. Alış verişe çıktığınız zamanlar önemli bir iş yaptığınıza kendi kendinizi inandırın. Bu işin keyifli bir tarafı da olduğunu düşünün. Alış verişe çıkmak angarya kabul edilmemelidir. Özellikle mahallenizdeki satıcılar meyve ve sebze sandıklarını dükkanların önünde sergiliyorlarsa..

Ya da alış verişe çıkacağınız gün mahallenizde pazar varsa, o zaman tam bir şenlik var demektir.
 

Benzer konular


Geri
Üst