Kadınlar İçin Basit Hazırlanan Doğal Maske Tarifleri | Kogo Society Forum

Kadınlar İçin Basit Hazırlanan Doğal Maske Tarifleri

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Kadınlar İçin Basit Hazırlanan
Doğal Maske Tarifleri

Kadınların düzgün ve sağlıklı bir cilde sahip olması için rutin olarak bakım uygulamaları gerekir. Rutin bakımını evde kendiniz yapacağınız basit karışımlar ile para harcamadan yapabilirsiniz.

Sağlıklı ve ışıldayan bir cilt için doğal mucizelerin faydalarından yararlanmak gerekir. Kozmetik ve bakım ürünleri günümüzde pahalı olduğu için ve bakımların rutin yapılması gerektiği için maddi açıdan yorucu bir süreçtir. Rutin bakımlarına hem zaman hem de para açısından daha hesaplı olmak için basit evde yapılan tarifleri eklemek gerekir. Evde elinizin altında bulunan her doğal mucize ile cilt tipinize uygun maske ve karışımlar hazırlayıp rutin bakımınızı yapabilirsiniz. Kolayca hazırlayabileceğiniz basit maske tarifleri;

maske


Yoğurt Maskesi

Hemen hemen herkesin evinde dolabında mutlaka yoğurt bulunur. Yoğurt maskesi karma ciltler için uygun bir maskedir.

Malzemeler: Yoğurt, mısır unu, bal
Hazırlanılışı: 1 tatlı kaşığı yağsız yoğurdu bir kaba alın. Üzerine aynı ölçüde bal ve mısır ununu ekleyin. Daha sonra tüm malzemeyi güzelce karıştırın. Maskeniz kullanıma hazır hale geldi.
Kullanımı: Yoğurt maskesini bir temiz fırça yardımı ile yüzünüze güzelce sürün. Maskeyi en az yarım saat yüzünüzde bekletin. Daha sonra güzelce yıkayın. Bu maskeyi hafta 2 kez yaptığınızda daha pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olursunuz.

maske


Limon Maskesi

Limon çatlak giderici, kıl kökünü zayıflatıcı, saç rengi açıcı gibi etkilerinin yanında yağlı ciltler için yağ dengesinin sağlanmasına katkıda bulunur. Yağlı cilde sahip olanlar görünüm ve parlama nedeni ile şikayetçi olur.

Malzemeler: Limon, yumurta sarısı ve lavanta yağı
Hazırlanışı: 4-5 damla limonu bir kaba alın. Üzerine 1 yumurta sarısını ve 1 yemek kaşığı lavanta yağını ilave edin. Karışımı güzelce homojen bir yapı elde edene kadar karıştırın.
Kullanımı: Limon maskesini tüm yüzünüze sürdükten sonra 15-20 dakika bekletin. Lavanta yağı yumurta kokusunun yok olmasına neden olacaktır. Daha sonra yüzünüze uygun bir sabun yardımı ile yüzünüze temizleyin. Maskeyi haftada 2 kez yapmanız uygun olacaktır.

meske


Yeşil Çay Maskesi

Diyet ve detoks atma listelerinde olmazsa olmaz yeşil çayın mucizesini kuru cildinizin nem dengesini sağlamak amacı için de kullanabilirsiniz.

Malzemeler: Yeşil çay, çiçek balı, gliserin ve yumurta sarısı
Hazırlanışı: Demlenmiş bir su bardağı yeşil çay içerisine 1 tatlı kaşığı çiçek balı, 1 tatlı kaşığı gliserin ve 1 yumurta sarısını ekleyin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın.
Kullanımı: Yeşil çay maskesini her gece uyumadan önce tüm yüzünüze bir pamuk yardımı ile sürün. Kısa süre sonra cildinizdeki kuruluk tamamen yok olacaktır.
 

Geri
Üst