Allık Kullanımının Basit İpuçları | Kogo Society Forum

Allık Kullanımının Basit İpuçları

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
Allık Kullanımının Basit İpuçları

Allık Kullanımının Basit İpuçları


Allık kullanımı son derece kolay olabilir ancak yanlış kullanıldığında ortaya doğal olmayan ve son derece kötü bir görüntü çıkar. Bu yüzden makyaj yapılırken allık kullanımına dikkat edilmelidir. İşte allık kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken püf noktalar.

Doğru Seçim

Eğer cildiniz kuru yapıdaysa krem allıklardan uzun durmalısınız. Krem allıklar kuru ciltlerde doğru olarak dağılmaz ve bu yüzden bazı lekelenmeler ortaya çıkar. Bu yüzden kuru cilde sahipseniz tercihinizi toz allıktan yana yapın.

Renk Düzenlemesi

Allık uygularken çok yoğun sürdüğünüzü ya da allığın yüzünüzde çok koyu göründüğünü düşünürseniz ten renginizden daha açık renk pudralar ile allığın yoğunluğunu düşürebilirsiniz.

Allık Kullanımının Basit İpuçları


Doğru Uygulama

Allığı doğru bir şekilde uygulamak oldukça kolay. Allığın türü ne olursa olsun önce geniş bir alana uygulayın ve daha sonra yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz kısımlara bir kat daha allık uygulayın.

Yüz Tipini Belirleme

Eğer üçgen yüz tipine sahipseniz özellikle elmacık kemiklerinin geniş yerinde kullanın ve saç bölgesinin başladığı kısımlara doğru yönlendirebilirsiniz.

Fırça Tipi

Allıkların içerisinden çıkan fırçalar olması gerekenden çok daha küçüktür ve makyaj tazeleme için idealdir. Ancak baştan makyaj yapmak için orta kalınlıkta ve uzun bir fırça kullanın.
 

Geri
Üst