Egzersiz ve Diyet Yapmadan Basit Kilo Verme Yöntemleri | Kogo Society Forum

Egzersiz ve Diyet Yapmadan Basit Kilo Verme Yöntemleri

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Egzersiz ve Diyet Yapmadan Basit Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermek için sürekli egzersiz ve diyet yapmaya gerek yoktur. Hayatınıza katacağınız küçük standartlar ve rutinler ile egzersizle diyet olmadan da kilo verebilirsiniz.

Özellikle kadınların bir ömür boyu takıntı yaptıkları konu olan kilo vermek yani zayıflamak bazen psikolojik açıdan hasar bırakabiliyor. Çoğu kadın toplum baskınında ve dayatmalardan dolayı zayıf olmak ister. Ama herkesin kendini mutlu hissettiği kiloda olması gerekiyor. Kilo sadece sağlığa zarar verdiği sürece verilmesi gereken bir durumdur. Ayrıca çoğu kadın istediği her kıyafeti giymek ve aynada kendine baktığında daha mutlu olabilmek için de kilo vermek ister. Kilo vermek isteyen herkes sadece egzersiz ve diyet yapması gerektiğini sanmaktadır. Fakat daha kolay ve standart yöntemlerde vardır. Egzersiz ve diyet yapmadan kilo verme yöntemleri;

 Basit Kilo Verme Yöntemleri


1) Bol Bol Su İçme Alışkanlığı

Kilo vermek isteyen bir kişinin ilk yapması gereken adım günlük su miktarını tamamlamaktır. Her bireyin günde en az 1.5 litre su tüketmesi gerekmektedir. Vücuttan yağların atılması için bol su tüketmek gerekmektedir. Bu yüzden su kullanımı düzenli ve gereken düzeyde olmalıdır.

 Basit Kilo Verme Yöntemleri


2) Yediklerinize Dikkat Edin

Genellikle diyetlerde sadece belirli yiyecekler yemenize izin vardır. Ama siz hayatınız boyunca yediklerinize dikkat eder sağlıklı ve düzenli beslenirseniz zaten kilo vermenizi gerektirecek bir kiloda olmazsınız. İstediklerinizi yiyin ama abartmayın. Bunu haftada bir kez yapabilirsiniz. Onun dışında sağlığınızı tehlikeye atacak yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.

 Basit Kilo Verme Yöntemleri


3) Tabak Boyutlarını Küçültün


Bir tabak ne kadar küçük olursa porsiyonunuzda o kadar az olur. Genelde insanlar büyük tabakları doldurmak ister. Çünkü gözleri doymaz. Bu yüzden küçük bir tabak kullanmanız az yemeniz için fayda sağlayacaktır.

 Basit Kilo Verme Yöntemleri


4) Serin Yerde ve Daha Fazla Uyumaya Özen Gösterin

Uykusuzluk kilo alma sebeplerinden biridir. Uykusuz bir vücut yeteri kadar çalışamaz ve yiyecekleri öğütemez. Bu yüzden iyi bir uyku düzeninizin olması gerekir. Uzmanlar yaptıkları araştırmalarda uyuduğunuz ortamın en fazla19 derece olması gerektiğini belirtti. Çünkü serin ortamda uyumak vücudun ısınması için enerji harcamayı artırır. Bu şekilde uyurken bile kalori yakmış olursunuz. Her gün iyi bir uyku düzeninin olması metabolizma hızını artıracak ve kalori yakımını da artıracaktır.
 

Geri
Üst