İnstagram Reklam Virüsü Temizleme (Basit) | Kogo Society Forum

İnstagram Reklam Virüsü Temizleme (Basit)

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
632
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
İnstagram Reklam Virüsü Temizleme (Basit)

İnstagram Reklam Virüsü Temizleme (Basit)


Instagram, son yıllarda büyük ilerleme kaydeden sitelerin başında yer alıyor. Tabi ne kadar büyürse o kadar sorunları da büyüyor. Dolandırıcılık, şantaj ve tehdit diz boyu devam ediyor. Peki sosyal paylaşım siteleri bu konuda neler yapıyor! Maalesef çok yetersiz kalıyorlar.

Instagram’ da Virüs Nasıl Bulaşır

Virüslü içeriği tıklamaya teşvik için ilgi çekici başlıklara yer veriliyor. Bu başlıklarda güncel sorunlar veya komik anlar olabiliyor. İlgili içeriği tıkladığınızda sizi farklı bir siteye yönlendirebiliyor. Bu yönlendirme sonucu hesaba ya da bilgisayar / mobil cihaza virüs bulaşabiliyor.

Eğer virüs bulaştıysa virüs bulaşan cihazdan her hangi bir işlem yapmanıza izin verilmeyebiliyor. Bundan dolayı cihaza virüs bulaştığınızı anladığınız anda cihazı kapatınız. Sorunsuz bir cihazdan veya bilgisayardan şifrelerinizi ve güvenlik adımlarını değiştiriniz. Instagram ile iletişime geçiş şikayette bulununuz. Eğer instagram hesabınız çalındıysa instagram hesabım çalındı başvurusu yapınız. Unutmadan bazı etiketlemelerden dolayı da virüs bulaşabiliyor.

Instagram Reklam Virüsü

Instagram Reklam Virüsü


Virüs bulaşan hesapta istemediğiniz takip ve beğenilerle karşılaşabiliyorsunuz. Aynı zamanda hesabınızda yer alan arkadaş listenize de sizin aracılığınızla virüslü paylaşımlar gidebiliyor. Karşı taraf bu paylaşımları tıkladığınız hesabına virüs bulaşıyor. Bazı hesaplarda zombi hesaba dönüşebiliyor. İstenilen hesaplara zararlı etkinliklerde bulunabiliyor.

Instagram’ da üçüncü parti uygulamalara dikkat: Bazı instagram yardımcı uygulamaları yanında virüsü getirebiliyor. Ya da doğrudan virüslü uygulama olabiliyor. Takipçi kasma, beğeni hilesi, profilime / hesabıma kim bakmış ve instagram engelleme gibi uygulamalarla hem hesaba virüs bulaşabiliyor hemde hesap çalınabiliyor.

İnstagram Reklam Virüsü Temizleme

İnstagram Reklam Virüsü Temizleme


Instagram’ dan profili düzenle / izinli uygulamalar bölümüne giderek erişim izni olan uygulamaları kaldırabilirsiniz. Güncel bir virüs uygulaması ile virüs taraması yapınız. Aynı zamanda Malwarebytes Anti Malware uygulamasını da kullanınız. Farklı bir cihaz ile hesabınızı kontrol ediniz. Güvenlik seçeneklerini değiştiriniz. Mobil doğrulamayı açınız.
 
Çok faydalı bir şey kesin çözüm. Paylaşım için çok teşekkür ederim.
 

Yeni Konular

Geri
Üst