Güçlü ve Başarılı Kadınlardan Tüm Kadınlara İlham Verecek Sözler | Kogo Society Forum

Güçlü ve Başarılı Kadınlardan Tüm Kadınlara İlham Verecek Sözler

• Konuyu başlatan Lola 
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 703

Lola 

Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı

Dünyada iz bırakmış, çok güzel başarılara imza atmış, her şeye rağmen güçlü kalmış 15 kadından; 15 ilham veren söz:

“Bir kadın olarak benim ülkem yoktur. Bir kadın olarak bir ülke de istemiyorum. Bir kadın olarak tüm dünya benim ülkemdir.” Virginia Woolf

“En cesurca adım, kendini düşünmektir. Hem de yüksek sesle.” Coco Chanel

“Olgunluk kabuk değiştirmek değil, serpilip gelişmektir.” Ursula K. Le Guin

“Kadınlardan yalnızca birer hanımefendi gibi bahsetmenizden, onların aslında rasyonel varlıklar olduğunu anlamamanızdan nefret ediyorum. Hiçbirimiz hayatlarımız boyunca sakin sularda yüzmek istemeyiz.” Jane Austen

“Kendi bedenine sahip olmayan ve bedenini kontrol edemeyen bir kadın özgür değildir. Ve hiçbir kadın bilinçli olarak anne olup olmamayı seçene kadar kendine özgürüm dememelidir.” Margaret Sanger

“Ben kendi kendimin ilham perisiyim. Ben en iyi bildiğim konuyum. Daha iyi bilmek istediğim konu…” Frida Kahlo

“En zoru harekete geçme kararıdır, geri kalanı ise sadece kararlılık meselesidir.” Amelia Earheart

“Yaş aldıkça iki elin olduğunu keşfedersin; bir tanesi kendine yardım eder, diğeri başkalarına.” Audrey Hepburn

“Akıllı bir kız sınırlarını bilir, aptal bir kız sınırları olmadığını sanır.” Marilyn Monroe

“Ben kuş değilim, hiçbir ağ beni kapana kıstıramaz. Ben özgür bir insanım ve bağımsız olacağım.” Charlotte Bronte

“Gerçek yeteneğinizi göstermek, daima, bir anlamda, yeteneğinizin sınırlarını zorlayarak, ötesine gidebilmektir. Cüret etmek, araştırmak, yaratmak; işte ancak öyle bir anda yeni yetenekler ortaya çıkar, keşfedilir ve hayata geçirilir.” Simone de Beauvoir

“Sizi farklı ve tuhaf kılan her şey, sizi güçlendirir.” Meryl Streep

“Kendinden ödün verme. Her şeye sahipsin. Dün yok, yarın yok, her şey bugünde.” Janis Joplin

“Güç size verilmez, onu söküp almalısınız.” Beyonce

Geri