Facebook Libra Association’da Kaybetmeye Devam Ediyor | Kogo Society Forum

Facebook Libra Association’da Kaybetmeye Devam Ediyor

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Facebook Libra Association’da Kaybetmeye Devam Ediyor

facebook-libra-associationda-kaybetmeye-devam-ediyor.png


Libra Association, PayPal sonrasında şimdi de Visa, Mastercard, Stripe, Mercado Pago ve eBay’i kaybetti.

Haziran ayında Facebook uzun süredir hakkında konuşulan Libra kripto parasını ve Calibra dijital cüzdanını duyurmuştu. Öte yandan, duyurulmasının hemen ardından gizlilik ve rekabet endişeleri sebebiyle Libra belirli kesimlerin tepkisini çekmişti. Bunu önlemek için kurulan Libra Association ise ilk olarak bu ayın başında üyelerinden PayPal’u kaybetmişti. Şimdi ise Visa, Mastercard, Stripe, Mercado Pago ve eBay de birlikten ayrılan önemli isimler oldu. Toplamda 6 üyenin ayrılması ile birlikte geri kalan tek ödeme işlemcisi ise Hollanda merkezli PayU.

Libra Association sözcüsü ise üyelerin zaman içerisinde artabileceğine ve değişebileceğine dikkat çekiyor. Libra’nın denetim ve teknolojisinin tasarım prensibinin açık olmasının Libra ödeme ağının esnek olmasını sağladığına da ayrıca vurgu yapılıyor. Libra Council ilk toplantısını ise 14 Ekim tarihinde gerçekleştirdi ve üyeler kripto para birimine resmi taahhütlerini gerçekleştirdi. Bu anlamda başta paylaştığımız isimlerin birlikten ayrılmak için bu tarihi neden beklediği anlam kazanıyor.
Şu an için durumlar Facebook kripto parası için kötü gözükse de Libra yöneticisi David Marcus pozitif açıklamalarına devam ediyor.
 

Benzer konular


Geri
Üst