Facebook Kamera Erişimi Nasıl Kapatılır? | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Facebook Kamera Erişimi Nasıl Kapatılır?

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Facebook Kamera Erişimi Nasıl Kapatılır?

Facebook Kamera Erişimi Nasıl Kapatılır?


iPhone’larda karşılaşılan bir hata, Facebook’un arka planda gizlice kamerayı açmasını sağlıyor. Bu hatayı ortadan kaldırmak için Facebook’un kamera erişimini engelleyebilirsiniz.

Facebook’un kullanıcı verilerini sakladığı ve üçüncü parti şirketlere servis ettiği herkes tarafından biliniyor. iOS uygulamasında yeni karşılaşılan bir sorun kullanıcıların endişesini daha da artırıyor. Geçen iPhone ve iPad’ler için yayınlanan güncelleme, telefonda Facebook’u arka planda bırakıp farklı bir uygulama açıldığında kamerayı aktif ediyor. Kaydedilen videolarla ispat edilen bu durum kullanıcıların aklına yeni soru işaretleri getiriyor.

Facebook, kullanıcıların izlenmediğini ve bunun yazılımsal bir hata olduğunu açıkladı. Hatta Apple ile temasta olduklarını ve güncellemeyle problemin ortadan kalkacağını bildirdi. Ancak yine de birçok kişi uygulamanın kamera erişimini sınırlandırmak istiyor.

Facebook Kamera Erişimi Nasıl Kapatılır?


iPhone’larda Facebook’un kamera erişimini kapatmak için Ayarlar / Gizlilik bölümüne gitmek yeterli. Burada kamera erişimi olan uygulamaların listesi geliyor. Facebook’un yanındaki onayı kaldırdığınızda işlem tamam. En azından güncelleme gelene kadar bu tip bir çözüm kullanıcılar için daha sağlıklı görünüyor.
 
Üst