Facebook Virus Adı Altındaki Reklamları Yasakladı | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Facebook Virus Adı Altındaki Reklamları Yasakladı

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Facebook Virus Adı Altındaki Reklamları Yasakladı

Facebook Virus Adı Altındaki Reklamları Yasakladı


Virüs endişesi ile birlikte sosyal medyada yayılmaya başlayan yanlış bilgiler, insanları olumsuz yönde etkilemeye başladı.
Kendi bünyesinde yaptığı denetlemeler ile reklamları merceğe alan Facebook, virüs ile ilgili hatalı bilgi veren içerikleri tamamen yasaklamayı hedefliyor.


Facebook, kullanıcılarını yanlış yönlendirebilecek olan tüm içerikler hakkında tetikte kalmaya devam ediyor. Daha önce Reuters ile anlaşmalı bir içerik denetleme birimi kuran Facebook, bu kez Coronavirus için alarma geçti.

Sosyal medya platformları üzerinden yanlış ya da eksik bilgi akışı oldukça hızlı şekilde sağlanabiliyor. Tüm dünyanın gündeminde olan Coronavirus tehlikesi hakkında birçok bilgi yine internet aracılığıyla duyuruluyor. Bu bilgilerin doğru ya da yanlış olduğunu teyit etmek ise ne yazık ki mümkün değil. İşin bu kısmında kullandığımız uygulamaların kendi içerisinde bir denetim planlamasına ihtiyaç duyuldu. Facebook bu denetim sistemini, virüsü iyileştirme veya önleme garantisi veren reklamlar için başlattı.

Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, “Kısa bir süre önce, Coronavirus’e atıfta bulunan ve sınırlı bir tedarik ima etmek veya bir tedaviyi veya önlemeyi garanti etmek gibi bir aciliyet duygusu yaratan reklamları yasaklamak için bir politika uyguladık. Marketplace gibi benzer davranışları yasaklayan yüzeyler için politikalarımız da var” ifadelerini kullandı.
 
Üst