Facebook, Beat Saber Geliştiricisini Satın Aldı | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Facebook, Beat Saber Geliştiricisini Satın Aldı

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Facebook, Beat Saber Geliştiricisini Satın Aldı

Facebook, Beat Saber Geliştiricisini Satın Aldı


Facebook, sanal gerçeklik oyunu olan Beat Saber’in geliştiricisi Beat Games’i satın aldı.

Facebook çatısı altına giren Beat Games, faaliyetlerine bağımsız olarak devam edecek. Kurumsal anlamda ise Facebook’un VR oyun grubu Oculus Studios’a dahil edildi. Haberi veren isim, Oculus resmi sayfası içerik editörü Mike Verdu oldu.

Verdu duyurusunda, “Beat Games, Beat Saber için mevcut tüm platformlarda yeni içerik hazırlamaya ve güncelleme sunmaya devam edecek. Beat Saber’ın uzun süredir beklenen 360 derece modu gelecek ay oyuncularla buluşacak. Oyuna yıl bitmeden başka yeni özellikler de eklenecek.” açıklamalarını yaptı.

Facebook, Beat Saber Geliştiricisini Satın Aldı


Stüdyo güncellemeleri ya da müzik paketleri gibi yeni içerikler için Oculus kulaklıklarına öncelik verilmeyeceğini belirten Verdu, oyunun tüm platformlarda yayınlanmaya devam edeceğini belirtti.

Beat Saber’ın modlama özelliği konusu da açıklığa kavuştu. Verdu, Facebook ve Oculus’un modları desteklemeyi planladığını belirtti ve korsan konusunun altını çizerek, “Modlamanın Beat Saber’a yaptığı katkının ve eklediği değerin farkındayız. Ancak bunun yasal biçimde ve şirket politikamıza uygun olarak yapılması gerekiyor. Modların Beat Saber oyuncularına getirdiği değeri korumak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.
 
Üst