Black Friday 2019 İndirimlerinde Alışveriş Rekoru Kırıldı | Kogo Society Forum

Black Friday 2019 İndirimlerinde Alışveriş Rekoru Kırıldı

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
632
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
Black Friday 2019 İndirimlerinde Alışveriş Rekoru Kırıldı

Black Friday 2019 İndirimlerinde Alışveriş Rekoru Kırıldı

Black Friday 2019 kapsamında harcanan para dudak uçuklattı. Yılda bir olan büyük indirim ve alışveriş gününde harcanan para en çok akıllı telefonlara gitti.

2019 Black Friday harcanan para miktarı belli oldu

29 Kasım tarihinde dünya çapında gerçekleştirilen indirimlerle birlikte yapılan alışveriş sayısı rekor kırdı. ABD’de yapılan istatistik çalışmaları sonucunda alıcıların internetten alışverişinde artış yaşandığı saptandı.

Geçen seneye göre yüzde 20 artan internetten alışverişte en çok bilgisayar ve akıllı telefonlar tercih edildi. İnternet harcamalarında ise en yüksek oran yüzde 39 ile akıllı telefonlara ait oldu. Böylelikle akıllı telefon harcamaları 2.9 milyar dolar (16.6 milyar TL) seviyesine ulaştı.

Adobe tarafından analiz çalışmalarına göre alışveriş için harcanan toplam para ABD’de 7.4 milyar dolar (42.5 milyar TL) oldu. Bu miktar ile geçtiğimiz sene düzenlenen Cyber Monday indirimlerine de çok yaklaşılmış oldu. Cyber Monday indiriminde 7.9 milyar dolar (45.3 milar TL) harcanmıştı.

Bazı ürün kategorilerinde en çok tercih edilen oyunlar da belli oldu. Örneğin, oyunlarda en çok FIFA 20, ve Madden 20 tercih edilirken, konsol tarafında Nintendo Switch tercih edildi. Elektronikte ise Macbook’lar, Airpods ve Samsung markalı televizyonlar zirvede bulunuyor.

Bu kadar çok alışveriş ile birlikte ürünlerin kullanıcılara ne kadar sürede ulaşacağı da merak konusu. Çünkü 11.11 indirimlerinde de ürünler kullanıcılara uzun sürede teslim edilmişti. Şimdi daha yüksek harcama sayılarıyla birlikte ürün teslimatlarının daha uzun sürebileceği tahmin ediliyor.
 

Yeni Konular

Geri
Üst