Sosyal Medyada Bunları Yapmak Kovulmanıza Davetiye Çıkarabilir | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Sosyal Medyada Bunları Yapmak Kovulmanıza Davetiye Çıkarabilir

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Sosyal Medyada Bunları Yapmak Kovulmanıza Davetiye Çıkarabilir

Çalışanlar, yasaklanan yerlerde sigara içerlerse, raporlu olduğu halde mesai saatlerinde paylaşım yaparlarsa, bilgisayarında oyun ve bahis oynarlarsa tazminatsız olarak işten çıkartılabilecek.

Sosyal Medyada Bunları Yapmak Kovulmanıza Davetiye Çıkarabilir


Çalışanların artık daha dikkatli olmaları gerekiyor. Yasaklanan yerlerde sigara içenler, raporlu olduğu halde sosyal medya bildirimi yapanlar, bilgisayar oyunu oynayanlar, tazminatsız olarak işten çıkarılabilecek. İş hukuku çalışanlara pek çok hak verirken sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Artan sosyal medya kullanımı ve sanal oyunlar, çalışma hayatında düzenlemeleri de beraberinde getiriyor. Çalışanların belirtilen noktalara dikkat etmeleri büyük önem arz ediyor.

HAKLI FESİH

İş hukuku, hem çalışanın hem de işverenin haklarını korumaya devam ediyor. Çalışanlar pek çok hak elde ederken sorumluluklar da beraberinde geliyor. Belirlenen kurallara uymayan çalışanları ise önemli yaptırımlar bekliyor.

OFİSTE SANAL ŞANS OYUNLARI

Akşam’dan Okan Güray Bülbül’ün haberine göre, çalışma süresinde içerisinde kendisine verilen işleri yürütmesi için verilmiş bilgisayarın şans oyunları oynamak için kullanılması işçiyi işinden edebilir. Yargıtay’ın bilgisayarından online oyun oynadığı için tazminatsız işten çıkarılmayı haklı bulan kararları örnek olarak gösterilebilir.

RAPORLUYKEN PAYLAŞIM YAPMAK

Sosyal Medyada Bunları Yapmak Kovulmanıza Davetiye Çıkarabilir


Hastalık bahanesiyle rapor alan çalışan aynı gün mesai saatleri içerisinde başka bir yerde yediği yemeğin yada yaptığı bir organizasyonun fotoğrafını paylaşırsa işinden olabilir. Bu durum çalışanı tazminatsız olarak işten çıkarılmaya götürebilir.

ÇOK DİKKATLİ OLMAK GEREKİYOR

Çalışanların sosyal medya hesaplarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Bu nedenle işverenleri hakkında olumsuz düşüncelerini dile getirirken, günlük aktivitelerini bu hesaplardan yayımlarken dikkatli olmalılar.
 
Üst