Steam Bulut Oyun Servisi Başlatabilir | Kogo Society Forum

Steam Bulut Oyun Servisi Başlatabilir

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
Steam Bulut Oyun Servisi Başlatabilir

Steam Bulut Oyun Servisi Başlatabilir


Google Stadia rakibi bir Steam bulut oyun servisi için hazırlıklar yapıldığı ortaya çıktı.

Valve internet sitesinde saklanmış Steam kodu ile bir bulut servisinin gelebileceğine dair ipuçları ortaya çıktı. Bu da haliyle Valve’nin Google Stadia rakibi bir Steam bulut oyun servisi için çalışmalar yaptığını akıllara getiriyor.

Steam ve Valve oyunları için gelen değişiklikleri aktif olarak takip eden Steam Database, bu kodun şirketin iş ortaklarından Steam Cloud Gaming Addendum için onay vermelerini istediğini belirtiyor. Kodu kendi gözleriyle görmek isteyenlerin ise GitHub ya da şirket internet sitesinde sadece Steam Cloud Gaming Addendum araması yapması yeterli.

Şimdilik servis hakkında hiç detay yok desek yeridir. Ortaya sadece böyle bir isim çıkmış durumda. Cloud Gaming ifadesinin geçmesi ise Google Stadia veya Microsoft xCloud benzeri bir bulut oyun servisine işaret ediyor.

Steam’in hali hazırdaki oyun akışı seçeneklerine baktığımızda böyle bir servisin gelişi oldukça anlamlı. Steam Remote Play, Steam Link ve Steam Link Everywhere gibi seçenekler mevcut olanlar arasında. Tek ihtiyacınız ise kendi oyun bilgisayarınızı sunucu haline getirmek ve iyi bir bağlantıya sahip olmak. Yeni servis ise aktif bilgisayar bağlantısı olmadan oyunlarınızı oynamanızı sağlayacak.

Bakalım konuyla ilgili resmi açıklama ne zaman gelecek?
 

Benzer konular


Geri
Üst