Yeni Steam özelliği yayında! Üstelik iOS ve Android de dahil | Kogo Society Forum

Yeni Steam özelliği yayında! Üstelik iOS ve Android de dahil

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Yeni Steam özelliği yayında! Üstelik iOS ve Android de dahil

Yeni Steam özelliği yayında! Üstelik iOS ve Android de dahil


Bir süredir betada olan Steam Remote Play Together özelliği tüm oyuncuların deneyimine açıldı. Hem de mobil, PC demeden.

Geçtiğimiz ay beta sürecine başlayan Steam Remote Play Together özelliği oyuncuların en büyük sorunlarından birine çözüm sunuyordu. Yerel çok oyunculu oyunları internet üzerinden farklı yerlerde oynamayı mümkün kılan Remote Play Together, en büyük engellerden birini ortadan kaldırarak oyuncuların daha çok keyif almasını sağlıyor. Özellik teknik olarak oldukça basit bir işleyişe sahip. Birlikte oynayacak kişilerden birinin oyunu halihazırda indirmiş ve başlatmış olması gerekiyor. Oyuna katılacak olan kişi ise doğrudan Remote Play üzerinden bağlanabiliyor. Daha da iyisi bu özelliği kullanmak için PC’ye sahip olmanızın gerekmeyişi. macOS ve Linux da destekleyen sistem bunun yanı sıra iOS ve Android üzerinden de bağlantı sağlıyor.

Steam Remote Play Together özelliğinde tek bir kişinin oyuna sahip olması yeterli

iOS ve Android kullanıcıları mobilden Steam’in Chat veya Link uygulamalarından oyunda doğrudan dahil olabiliyor. Oyuna dahil olacak kişinin oyunu indirmiş olmasına gerek yok. Hatta oyuna sahip olmasına da gerek yok. Birlikte oynayacak oyunculardan birinin oyuna sahip olması yeterli oluyor. Uzaktan bağlanan kişinin oyun içindeki gecikmesini ise internet bağlantısının gücü belirliyor elbette. Oyun deneyimini çok daha özgür ve keyifli hale getiren özellikle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir, çalışma prensiplerini görüntüleyebilirsiniz.
 

Benzer konular


Geri
Üst