Red Hat, Açık Hibrit Bulut Teknolojilerindeki Çalışmalarını Hızlandırıyor | Kogo Society Forum

Red Hat, Açık Hibrit Bulut Teknolojilerindeki Çalışmalarını Hızlandırıyor

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Red Hat, Açık Hibrit Bulut Teknolojilerindeki Çalışmalarını Hızlandırıyor

red-hat-acik-hibrit-bulut-teknolojilerindeki-calismalarini-hizlandiriyor.jpg

Açık kaynak çözümleri sunan Red Hat, değişen küresel dinamikler karşısında BT operasyonlarını optimize etmek isteyen tüm kurumlara yardımcı olacak yeni ürün ve hizmetlerini tanıttı.

Red Hat, müşterilerinin açık hibrit bulut temelinin sunacağı tutarlılık ve esneklikle istedikleri uygulamayı geliştirmelerini ve istedikleri yerde hizmete almalarını sağlamak için çalışıyor. Bu vizyon ile geliştirilen Red Hat’in yeni ürün ve hizmetleri, hibrit bulutun temelleri üzerinde kritik hizmetlerin ve uygulamaların teslimatını, erişilebilirliğini ve istikrarını iyileştirecek şekilde tasarlandı.

Her zaman dijital olan hizmetlere ve kopmayan bağlantılara yönelik artan talebi karşılamak için BT’nin gelişmesi gerekiyor. Sağlık hizmetleri, lojistik, perakende, finansal hizmetler, kamu, eğitim ve çok daha fazlasının yer aldığı neredeyse tüm sektörler, temel uygulamalara ve hizmetlere daha hızlı ve geniş erişim imkanı sağlamak ve bu sırada operasyonel istikrarı da yönetebilmek için bir uyum süreci içinde bulunuyor.

Telekomünikasyon sektörü yakından incelendiğinde bazı küresel bölgelerde trafiğin yüzde 50’den fazla arttığı görülüyor. Bu artıştan ötürü telekomünikasyon şirketleri ve hizmet sağlayıcıları da kapasitelerini artırıyor ve 5G ile sınır bilişim hizmete alımlarını hızlandırıyor. Bu gelişme, ağlar ve bulut altyapılarının buna hazır olup olmadığının incelenmesini gerektiriyor.

Bu ihtiyaçları geleneksel yazılım yığınları veya pahalı kapalı kaynak teknolojiler yerine açık kaynak inovasyonuyla karşılamak mümkün. Şirketler açık kaynak inovasyonları sayesinde ister sınırda ister şirket içindeki veri merkezinde ister çoklu genel bulut ortamlarında bulut yerlisi platformların avantajlarından faydalanabiliyor. Linux ve Kubernetes gibi açık kaynak teknolojiler, kurumların inovasyona erişmenin yanında gelecekte gerçekleşecek yeniliklere de şimdiden hazırlıklı olmasını sağlayabiliyor. Şirketler, açık kaynağın kapalı kaynak çözümlerle kıyaslandığında daha esnek yapısı sayesinde BT ortamlarındaki mevcut operasyonları otomatikleşebiliyor, gelecek ile uyumlu hale getirebiliyor ve ölçeklendirebiliyor.

Google ile birlikte Kubernetes’in ilk katılımcılarından birisi olan Red Hat, bugün Kubernetes’e en çok katkı sağlayan ikinci öncü şirket olarak yer alıyor. Red Hat, Kubernetes’teki önemli teknolojilerin ve ilgili toplulukların gelişmesine yardımcı olarak sektörler arasında BT’nin gelişmesini sağlıyor.

Red Hat, OpenShift ile müşterilerin mevcut geleneksel uygulamaları desteklerken bulut yerlisi yaklaşımını da benimsemelerini sağlayan kurumsal Kubernetes platformunun liderliğini yaptı. Birçok sektörde faaliyet gösteren müşteriler, bu farklı yaklaşımından ötürü Red Hat OpenShift’i tercih ediyor. Red Hat, geleneksel uygulamalar ile bulut yerlisi uygulamalar arasındaki engellerin aşılmasına daha fazla yardımcı olmak için OpenShift’te yeni iş yüklerinin kullanılmasını ve bu iş yüklerinin müşteriler neredeyse oraya gönderilmesini sağlayan yeni özellikler ekliyor.

Red Hat OpenShift bünyesinde ön gösterimi yapılan OpenShift sanallaştırma, kaynağını KubeVirt açık kaynak projesinden alıyor ve kurumların sanal makineleri, konteynerleri ve sunucusuz bilişimi kullanılarak oluşturduğu uygulamaların geliştirilmesini, hizmete alınmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Tüm bu süreçler, geleneksel ve bulut yerlisi iş yüklerini bir araya getiren modern bir platform üzerinden gerçekleştiriliyor. Red Hat geleneksel uygulama yığınlarını açık inovasyon katmanına getirerek müşterilerinin kendi hızlarında dönüşmesini sağlıyor.

Sektörün öncü Kubernetes platformu Red Hat OpenShift 4.4, Kubernetes Operators’ın basitliği ve ölçeği üzerine kuruluyor. Temeli Kubernetes 1.17 ile değiştirilen OpenShift 4.4, uygulama iş yükleri için platform metriklerine ilişkin geliştirici merkezli bir görünüm ve gözetim imkanı sunuyor. Ayrıca Red Hat Operators için gözetim entegrasyonunun yanı sıra kaynak değerlendirme ve hibrit bulutta belirli uygulamalar için kullanılan maliyetlerin yönetimi gibi birçok başka özellik de sunuyor.

Red Hat; büyük ölçekli, üretim ve dağıtılmış Kubernetes kümelerinde çalıştırılan uygulamaların yönetim zorluklarını gidermek için yeni bir yönetim çözümü sunuyor. Yakın zamanda ön gösteriminin yapılacağı Kubernetes için Red Hat Advanced Cluster Management, ölçeklenmiş OpenShift kümelerinin gözetimi ve hizmete alımı için basitleştirilmiş ve tek ekrandan yönetilebilen bir kontrol noktasıyla birlikte geliyor. Böylece ilkeden güç alan yönetim ve uygulama yaşam döngüsü yönetimi de sağlamış oluyor.

Geri