Steam, Yeni Arama Özelliğini Duyurdu | Kogo Society Forum

Steam, Yeni Arama Özelliğini Duyurdu

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Steam, Yeni Arama Özelliğini Duyurdu

Steam, Yeni Arama Özelliğini Duyurdu


Steam’in yeni arama özelliği ile oyunları ararken çok daha kapsamlı filtreleme imkanı sağlanıyor.

Valve, geçtiğimiz Temmuz ayında çeşitli deneysel özelliklerin test edilmesi için Steam Labs projesini başlatmıştı. Burada bir dizi özellik test ediliyor. Gelen geri bildirimler sonucunda ise düzeltmeler ile birlikte kullanıma sunuluyor. Bu kapsamda en son deneyimlediğimiz özellik “Sıradaki Oyun” olmuştu. Yeni “004 Arama” özelliği de oyunculara büyük kolaylık sağlayacak gibi görünüyor.

Arama Özelliği Neler Sunuyor?

Fiyata ve Teklife Göre Sıralama
Arama artık belirli bir fiyat filtresi ve Özel Teklifler seçeneğini içeriyor. Bu filtrede henüz 10-120 TL aralığı mevcut. Bu fiyat aralığının yanında sadece indirimli oyunlara göz atmak istiyorsanız Özel Teklifler seçeneğini işaretleye bilirsiniz.

Etiketlere Göre Sıralama
Burada belirli oyun türlerini seçebilir veya aramanın dışında tutabilirsiniz. Aramada sadece seçtiğiniz etiketle bağlantılı oyunlar listelenecektir.

Zaten Bilinen Ögeleri Gizleme
Artık yeni bir oyun keşfetmek istiyorum, bildiğim oyunları görmek istemiyorum derseniz bu seçenekleri kullanabilirsiniz. Daha önce yok sayılan, kütüphanede veya istek listesinde bulunan oyunlar listede yer almıyor.

Sonsuz Kaydırma
En önemli yeniliklerin biri de bu özellik. Bundan sonra arama sayfası aşağı indikçe yeni oyunlarla birlikte son oyuna kadar yenilenecek. Böylece sayfalar arasında geçiş ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Dile Göre Arama
Bir diğer ekleme ise oyun dile ilgili. Artık oyunları kendi dilinize göre filtreleme şansınız var.
 

Benzer konular


Geri
Üst