Facebook, 400 Milyon Dolara GIPHY Satın Aldı | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Facebook, 400 Milyon Dolara GIPHY Satın Aldı

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Facebook, 400 Milyon Dolara GIPHY Satın Aldı

Facebook, 400 Milyon Dolara GIPHY Satın Aldı


Facebook, GIF animasyonlar barındıran GIPHY servisini 400 milyon dolara satın aldı.

Facebook, animasyonlu GIF ve kısa video oluşturma ve barındırma platformu GIPHY için 400 milyon dolar ödeme yapıyor. Bu önemli satın alma sonrasında GIPHY ekibinin Instagram ekibine dahil edileceği ifade ediliyor.

Popüler GIF barındırma hizmeti, kullanıcıların hızlı reaksiyonlar yayınlamasına izin vermek için birçok çevrimiçi platform tarafından kullanılıyor. Facebook, GIPHY’e giden trafiğin yarısının WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram dahil olmak üzere kendi hizmetlerinden geldiğini paylaşıyor. Hatta sadece Instagram, Facebook’un GIPHY’e olan trafiğinin yarısını oluşturuyor. Bu da GIFHY ekibinin neden Instagram ekibine katıldığını açıklıyor.

Facebook, GIPHY’nin nasıl çalıştığı konusunda herhangi bir etkilerinin olmayacağının altını çiziyor. Hizmetin API’lerini kullananlar bunu yapmaya devam edebilecek ve yine herkes GIF’leri yükleyebilecek.

Facebook’un reklam alanındaki kayda değer varlığı sayesinde GIPHY’nin daha karlı bir platform haline gelebileceği düşünülüyor. Şu an için GIPHY gelirlerini markalı içerikler oluşturuyor.
 
Üst