Domain Parking Nedir Nasıl Yapılır | Kogo Society Forum

Domain Parking Nedir Nasıl Yapılır

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Domain Parking Nedir Nasıl Yapılır

Domain Parking Nedir Nasıl Yapılır

Domain parking alan adının sahip olduğu doğal ziyaretçi kaynağından faydalanarak domaini parka çekip para kazanmaya denir. Örnek olarak eskiden web sitesi kurulu olan bir domaini kapatmaya karar verirseniz, sitenin sahip olduğu hit sayesinde bir süre daha para kazanmaya devam edebilirsiniz. Bunu yapmak için ise domaini reklam şirketine yönlendirmeniz gerekmektedir.

Domain parking yaparak para kazanmak isteyenlerin bir diğer faydalandığı yöntem ise; yanlış yazım ve telaffuz hatalarını içeren domainleri özel olarak bulup bunları parkinge çekmektir. Örnek olarak; bir İngilizce kelimenin, Türkçe okunuş domainini alıp parkinge çekebilir veya çok büyük, oturmuş hite sahip bir domainin ne şekilde yanlış yazılacağını klavyede deneyip bu harflerden oluşan domainleri alıp parkinge çekebilirsiniz.

Domaini Nasıl Park Ederim?

Domain park etmek için öncelikle domain parking hizmeti veren bir şirkete ücretsiz olarak üye olmanız gerekiyor. Bu şirketler arasında en büyük ve güveniliri olan SEDO‘yu tavsiye edebiliriz. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra park etmek istediğiniz domainleri eklemeli ve parking işlemini başlatmalısınız.

Domain Parking ile Para Kazanır mıyım?

Domain Parking ile Para Kazanır mıyım?

Eğer trafiği yüksek ve çok sayıda Domain parka çekmiş seniz para kazanabilirsiniz. Para kazanmak için ise parka çektiğiniz domaine ziyaretçinin gelmesi ve parking şirketi tarafından sitenizde oluşturulan reklamlara ziyaretçilerinizin tıklaması gerekmektedir. Ayrıca parka çektiğiniz domainlerinizi yine Sedo’nun oluşturduğu park sayfasında satışa çıkarabilir ve domaini almak isteyen müşterinizle daha kolay bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Dipnot olarak reklamları tıklamaya kesinlikle teşvik etmemeli ve kesinlikle kendiniz tıklama yapmamalısınız. Aksi halde yapılan sıkı denetimlere takılır ve parking sisteminden atılırsınız. Minimum ödeme limitine ulaşırsanız ödeme talep edebilir, ödemenizi paypal veya banka havalesi yoluyla alabilirsiniz.
 

Geri
Üst