Windows 10X Tüm Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Windows 10X Tüm Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Windows 10X Tüm Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor

Windows 10X Tüm Dizüstü Bilgisayarlara Geliyor


Çift ekranlı bilgisayarlar için geliştirilen Windows 10X işletim sisteminin tüm dizüstü bilgisayara geleceği açıklandı.

Microsoft tarafından ilk başta Surface Neo gibi çift ekranlı bilgisayarlar için geleceği duyurulan Windows 10X için yeni bir karar alındı. Buna göre, Windows 10X işletim sistemi tüm dizüstü bilgisayarlar için gelecek.

Windows ve cihazlardan sorumlu Panos Panay, Windows 10X’in esneklik için tasarlandığının altını çiziyor. Bu esneklik sayesinde tek ekranlı cihazlara da odaklanılabildiği belirtilirken, bulutun gücünden de faydalanarak müşterilerin yeni yollarla çalışmalarına, öğrenmelerine, oynamalarına yardımcı olunacağı ifade ediliyor.

Microsoft henüz dizüstü bilgisayarlar gibi tek ekranlı cihazlarda ne zaman Windows 10X desteği sunulacağını paylaşmış değil. Hatta aynı durum çift ekranlı cihazlar için de geçerli durumda. Şirket bu konudaki sorulara ise doğru zamanı bekledikleri yönünde cevap veriyor.

Başlangıçta Surface Neo gibi çift ekranlı cihazlar için planlanan Windows 10X daha yalın, basitleştirilmiş ve modern bir Windows arayüzü içeriyor. Microsoft, Windows 10X’i çoklu görev, Başlat menüsünü kullanma ve ayarlara hızlı erişim gibi temel özellikleri iyileştiren bazı kullanıcı arabirimi ve kullanıcı deneyimi değişiklikleriyle modernleştirmek için çalışıyor.
 

Benzer konular

Üst