32 Bit Windows 10 Desteği Aşamalı Olarak Kaldırılıyor | Kogo Society Forum

32 Bit Windows 10 Desteği Aşamalı Olarak Kaldırılıyor

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün

Günümüz modern PC mimarisinin gereksinimlerini karşılayamayan 32 Bit Windows 10 için yolun sonu gözüktü.

Microsoft, Windows 10’u 64 Bit’lik tek bir ürün haline getireceği süreç için ilk adımı atıyor. Aslına bakılırsa tüm büyük masaüstü CPU üreticileri 32 bit işlemcileri uzun zaman önce üretmeyi bırakmıştı. Bu bağlamda 32 Bit Windows 10 için de yolun sonuna gelindi.

Windows 10 sürüm 2004 (Mayıs 2020 güncelleştirmesi) ile başlayarak, Microsoft artık yeni sürümler için OEM’lere işletim sisteminin 32 bit sürümlerini sağlamayacak. Bu, yakında Windows 10’un 32 bit sürümünü çalıştıran yeni bir PC satın alamayacağınız anlamına geliyor. Şirket, bunun yerine OEM’lere yalnızca yeni bilgisayarlarda dağıtım için işletim sisteminin 64 bitlik yapılarını sunacak.

Şu anda Windows 10’un 32 bit sürümünü çalıştıran kullanıcılar bu durumdan etkilenmiyor. Çünkü Microsoft bu cihazlar için güvenlik ve özellik güncellemeleri sağlayacağını taahhüt ediyor. Dahası, Microsoft’un çeşitli yükseltme senaryolarını desteklemek için işletim sisteminin 32 bit sürümlerini OEM dışı kanallarda sunmaya devam edeceği söylendi.

Microsoft’un Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini önümüzdeki haftalarda birçok yeni özellik ile birlikte sunmasını bekliyoruz.