Windows 10 Güncellemesinin Yeni Adı Belli Oldu | Kogo Society Forum

Windows 10 Güncellemesinin Yeni Adı Belli Oldu

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
Windows 10 Güncellemesinin Yeni Adı Belli Oldu

Windows 10 Güncellemesinin Yeni Adı Belli Oldu


Microsoft’tan işletim sisteminin kullanıcıları için sevindirici bir haber geldi. Windows 10 güncellemesinin adı belirlendi. Uzun bir süredir güncelleme için belirlenen isimleri tarihe göre kodlayan firma bu kez bize bir ipucu verdi.

Windows 10 güncellemesinin adı tarih için ipucu verdi

Güncellemenin adı sisteme ‘2004’ olarak etiketlenmiş durumda. Windows 10 güncellemesinin adı tarihi kesinleştirmese de beklentiler güncellemenin Nisan 2020’de geleceği yönünde.

Microsoft, genelde 4 basamaklı sayıdan oluşan isimlerin ilk iki basamağını ‘yıl’ son iki basamağını da ‘ay’ olarak kodluyor. Şirketin önceki çalışmaları ise bu tarihin biraz daha sarkabileceğine işaret ediyor.

Windows 10 Güncellemesinin Yeni Adı Belli Oldu


Şirketin daha önce duyurduğu 1703, 1809 ve 1903 güncellemeleri mayıs ayında kullanıcılara sunulmuştu. Ancak diğer yandan, 1607 güncellemesi temmuz ayında yayına giremedi. Başka bir deyişle, bu belirlenen isim tarih için net bir beklenti oluşturmamalı.

Firmanın Insider ekibinin kıdemli program yöneticisi Brandon LeBlanc şirket bloguna konuyla alakalı bir yazı yazdı. LeBlanc, “Daha önceki ürünlerin isimleriyle karışıklığa yol açmamak için 2004 ismini kullanmayı seçtik.” dedi.

Güncellemenin kullanıcılara sunacağı yeni gelişmeler için henüz net bilgiler ortaya çıkmadı. Öte yandan Microsoft’un beta testine de ne zaman başlayacağı konusu muğlaklığını sürdürüyor.
 

Benzer konular


Geri
Üst