AMD Sürücü Paketine Integer Scaling Özelliği Eklenecek | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

AMD Sürücü Paketine Integer Scaling Özelliği Eklenecek

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
AMD Sürücü Paketine Integer Scaling Özelliği Eklenecek

AMD Sürücü Paketine Integer Scaling Özelliği Eklenecek


AMD, Integer Scaling özelliği için düğmeye basmış durumda.

AMD Radeon Software Adrenalin ekran kartı sürücüsü paketi için Integer Scaling yani Tamsayı Ölçeklendirme özelliği yolda. Hali hazırda NVIDIA ve Intel piksel sanatı kullanılan oyunlara daha iyi görüntü kalitesi sağlayan integer scaling alanına giriş yapmış durumda. Haliyle AMD de bundan geri kalmak istemiyor. Mevcut Linux sürücü yamalarının analiz edildiğinde bu özellikle bağlantılı birçok referansın olduğu fark edilmiş. Bu da şirketin özelliği sürücü seviyesinde sunmak üzere hazırlık yaptığının göstergesi.

Peki, integer scaling nasıl çalışıyor? Özellik temel görüntüye bakarak monitörünüzün çözünürlüğüne göre her bir pikseli çoğaltıyor. Böylece tek bir pikselin rengi diğerlerinin üzerine yayılmadan ekstra keskinlik sağlanıyor. Bu yöntemle temel 1080p sunum, belirli bir pikselin renk bilgileri 4 piksel ile eşitlenerek kolayca 4K çözünürlüğe yükselebiliyor.

Integer scaling’in AMD Adrenalin geri bildirim sayfasında en çok istenilen özelliklerden birisi olduğunu da belirtelim. Büyük ihtimalle Aralık ayında sunulacak yıllık büyük Adrenalin sürücü paketinde bu özelliği göreceğiz diye tahmin ediyoruz.
 
Üst