WhatsApp Parmak İzi Okuma Android İle Kullanma | Kogo Society Forum

WhatsApp Parmak İzi Okuma Android İle Kullanma

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
WhatsApp Parmak İzi Okuma Android İle Kullanma

WhatsApp Parmak İzi Okuma Android İle Kullanma


Whatsapp parmak izi okuma Android' e geliyor. Daha önce iPhone' a gelen bu özellikle Whatsapp daha güvenli hale geldi. Uzun süre sonra Samsung, Xiaomi ve Huawei' de olacak.

Whatsapp parmak izi okuma Android telefonlara da geliyor. Geliştirici Whatsapp üzerinde çalıştığı 4 yeni özelliği iOS' tan sonra Android' e de getirmeye karar verdi.

Bunlardan en önemlisi olan "parmak izi kilidi" işlevi Android 2.1.222 versiyonu ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar yalnızca parmak izlerini okutarak oturum açabilecek. Yüz tanıma gibi diğer teknolojilerin gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi ise henüz verilmedi.

Whatsapp parmak izi ile nasıl açılır?
  1. Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra sağ üst kısımda bulunan 3 noktaya tıklayarak
  2. "Ayarlar" sekmesine giriyoruz
  3. Sırasıyla "Hesap" ve "Gizlilik" bölümlerine dokunuyoruz
  4. Ekranı aşağı kaydırarak "Parmak izi kilidi" kısmını açıyoruz
  5. "Parmak izi kilidi özelliğini aç" dediğimizde özellik aktifleşiyor. İsteğe bağlı olarak zaman sınırlamasını aktif hale getirebiliriz.
Diğer gelen özellikler neler?

Diğer özelliklerden biri, karşı taraf birden fazla ses kaydı gönderildiğinde tek tuşla hepsini ard arda oynatabilecek olmamız. Ayrıca yeni güncellemeyle beraber Whatsapp - Facebook ortaklığını güçlendirmek adına programın ayarlar kısmında "Whatsapp from Facebook" kısmı görülecek.

Whatsapp bunların yanında spam mesajları engellemek adına da yeni bir yöntemi hayata geçirdi. Bir mesajın bir kullanıcı tarafından çok fazla gönderilmesi durumunda Whatsapp bu mesajı spam olarak kategorilendirebilecek. Bu mesajlar bir etiket ile iletilecek.

Whatsapp tüm bu özellikleri kullanıcılarının beğenisine sunarken tüm bölgelere bir anda vermek yerine parça parça vermeyi uygun görmüş. Türkiye'ye ne zaman geleceği ise tam olarak net değil.
 

Benzer konular


Geri
Üst