Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı

Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı


WhatsApp ve Skype gibi uygulamaları geleneksel telefon hizmetleri gibi bir yönetmeliğe tabi etme planı, görünüşe göre suya düştü!

Avrupa Birliğinin iletişim hizmetleri sunan firmalara yeni gizlilik şartları getirme planları, üye ülkeler arasında yaşanan anlaşmazlıktan dolayı suya düştü.

Endişeler, WhatsApp ve Skype gibi uygulamaların geleneksel mobil ve geniş bant operatörlerinin tabi olduğu kurallara tabi olmamasından kaynaklanmış ve süreç, bunun üzerine başlatılmıştı. Planlar arasında veriyi emniyet teşkilatına teslim etmek de bulunuyordu.

Geçen hafta AB büyük elçileri arasında yapılan toplantıda üyeler arasında fikir birliğine varılması umuluyordu. Ancak Reuters'a göre bazı konularda anlaşmazlıklar yaşandı.

Bunlar arasında izleme çerezleri, Çince p**rn**nun algılanması ve silinmesi, rıza gereksinimleri bulunuyor. Böylece AB konseyinine Gizlilik Yönetmeliği taslağı planları reddedilmiş oldu. Bundan sonraki adımın ne olacağı ise bilinmiyor.

Tekliflerin çok kısıtlayıcı olduğunu düşünen teknoloji firmaları, bu gelişmeler karşısında memnun görünüyorlar ancak aynısını iletişim firmaları için söylemek mümkün değil.
 
Üst