Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı | Kogo Society Forum

Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
632
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı

Avrupa Birliği Ülkeleri, WhatsApp Yönetmeliğinde Anlaşamadı


WhatsApp ve Skype gibi uygulamaları geleneksel telefon hizmetleri gibi bir yönetmeliğe tabi etme planı, görünüşe göre suya düştü!

Avrupa Birliğinin iletişim hizmetleri sunan firmalara yeni gizlilik şartları getirme planları, üye ülkeler arasında yaşanan anlaşmazlıktan dolayı suya düştü.

Endişeler, WhatsApp ve Skype gibi uygulamaların geleneksel mobil ve geniş bant operatörlerinin tabi olduğu kurallara tabi olmamasından kaynaklanmış ve süreç, bunun üzerine başlatılmıştı. Planlar arasında veriyi emniyet teşkilatına teslim etmek de bulunuyordu.

Geçen hafta AB büyük elçileri arasında yapılan toplantıda üyeler arasında fikir birliğine varılması umuluyordu. Ancak Reuters'a göre bazı konularda anlaşmazlıklar yaşandı.

Bunlar arasında izleme çerezleri, Çince p**rn**nun algılanması ve silinmesi, rıza gereksinimleri bulunuyor. Böylece AB konseyinine Gizlilik Yönetmeliği taslağı planları reddedilmiş oldu. Bundan sonraki adımın ne olacağı ise bilinmiyor.

Tekliflerin çok kısıtlayıcı olduğunu düşünen teknoloji firmaları, bu gelişmeler karşısında memnun görünüyorlar ancak aynısını iletişim firmaları için söylemek mümkün değil.
 

Yeni Konular

Geri
Üst