Wechat Rusya’da Yasaklandı | Kogo Society Forum

Wechat Rusya’da Yasaklandı

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
Wechat Rusya’da Yasaklandı

Wechat Rusya’da Yasaklandı

WeChat Nedir ?

WeChat akıllı cihaz kullanıcılarının yakınlarındaki kişilerle tanışıp arkadaşlıklar kurmasına ve tanıdığı kişilerle anlık mesajlaşmalar yapmasına destekçi olan bir mobil uygulamadır. WeChat’i Android, iOS, Windows Phone ve Windows işletim sistemine sahip olan cihazlardan kullanabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır ?

WeChat’i kullanması için cihazınıza indirmeniz ve sonradan doğrulama işlemini gerçekleştirerek profilinizi WeChat’i kullanmaya hazır hale getirmeniz gerekir. Bu aşamayı tamamladıktan sonra filtreleme sistemi sayesinde yakınlarınızda bulunan WeChat kullanıcıları keşfetmeye başlayabilir ve ya dilerseniz WeChat kullanan arkadaşlarınız ile anlık sohbetler başlatabilirsiniz. WeChat’i öteki anlık mesajlaşma uygulamalarından ayıran bir öteki özellikle ise rastgele şahıs bulma özelliğidir. Bu özellik yardımı ile cihazınızı sallayarak rastgele bir WeChat kullanıcısına erişebilir ve bu kullanıcı ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

WeChat bununla beraber sesli mesajlar ile konuşma yapma konusu için da şimdiye kadar geliştirilmiş en fazla anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Hem bedava olması hem de çoklu platform desteği yardımıyla WeChat kendini diğerlerinden ayırt eden modern ve kullanışlı bir mobil uygulamadır.

Kısaca bahsettikten sonra konuya geçebiliriz. Şöyle ki ;

Çin’in sosyal medya uygulaması “Wechat”in Rusya’da yasaklandığı bildirildi. Whechat artık Rusya’da kulanılamayacak.

Wechat Rusya’da Yasaklandı


Çin Komünist Partisinin resmi yayın organlarından “Global Times” gazetesinin Rus basınına dayandırdığı haberinde, 927 milyon aktif kullanıcısı bulunan Wechat’in, Rusya’nın İnternet idaresine yönelik hukuki düzenlemeleriyle uyumlu hareket etmediği gerekçesiyle engellendiği belirtildi.

Kararı, kullanıcılarına “Rusya’da engellendiğimiz için üzgünüz” ifadeleriyle duyuran Wechat’in, Rusya’da yaşayan kullanıcılarından, yasağın günlük hayatlarını etkilediği gerekçesiyle şikayetler aldığı kaydedildi.

Viber, Youtube, Facebook ve Twitter gibi küresel sosyal paylaşım sitelerine erişimin yasak olduğu Çin’de bu uygulamaların “Wechat”, “Weibo”, “Youku” ve “Renren” gibi yerli alternatifleri bulunmakta.

Wechat’in aktif kullanıcılarından 200 milyondan fazlası, uygulamayı mobil ödeme özeliği sayesinde akıllı telefon cüzdanı yerine kullanmakta.
 

Geri
Üst