Rusya Kendi Skype Gibi Konuşma Yazılımını Üretiyor | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Rusya Kendi Skype Gibi Konuşma Yazılımını Üretiyor

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Rusya Kendi Skype Gibi Konuşma Yazılımını Üretiyor

Rusya Kendi Skype Gibi Konuşma Yazılımını Üretiyor


İnternet üzerindeki siber savaş tüm şiddetiyle devam ederken, Rusya’nın da yabancı kaynaklı teknolojilerden kurtulma çabaları sürüyor. Kendi işlemcilerini ve işletim sistemini üretmek için çalışan Rusya, ihtiyaç duyduğu farklı yazılımlar konusunda da çalışmalar yürütüyor.

Dünyada yaygın olarak kullanılan çoğu yazılım ve servisin Amerika Birleşik Devletleri üzerinden işletilmesi, Rusya’nın yeni kriterler geliştirmesine sebep olmuş. Özellikle haberleşmede kullanılan yazılımlarda veri trafiğinin Rusya dışına çıkmaması öncelik kazanmış.

Rusya Kendi Skype Gibi Konuşma Yazılımını Üretiyor


Bu bağlamda kamu ve özel kuruluşların kullanımı için Skype benzeri yeni bir haberleşme programının da geliştirilmesine başlanmış. Devlet kontrolündeki teknoloji şirketlerinden Rostec tarafından geliştirilen yeni bir yazılım, Skype benzeri özelliklere sahip olacak.

Bu yeni yazılım tamamen Rusya’nın kontrolünde olacak ve yabancı ülkelere veri gönderilmeyecek. Sesli ve görüntülü konuşmanın yanı sıra, metin tabanlı mesajlaşma ve dosya paylaşımı da yapabilecek olan yeni uygulama, tamamlandığında hem devlet kurumları, hem de özel sektörün hizmetine sunulacak.

Rusya Kendi Skype Gibi Konuşma Yazılımını Üretiyor Rusya kendi donanım ve yazılımlarını geliştirmeye devam ediyor.
 
Üst