Kısa Saçlı Kadınlar İçin Öneriler | Kogo Society Forum

Kısa Saçlı Kadınlar İçin Öneriler

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün

Kısa Saçlı Kadınlar İçin Eğer asırlardır aynı saç modeliyle dolaşıyor ve içinizden “Artık kendimi baştan yaratmanın zamanıdır!” diyorsanız..

Kısacık saçlara ne dersiniz?
Belki de farklı bir renk! Karar vermek oldukça zor değil mi?
Acaba kısacık saçlar size yakışacak mı?
En son ne zaman saçlarınızı o kadar kısa kullanmıştınız?
Şimdi de size yakışır mı dersiniz?

Tüm bu soruların yanıtını düşünmeye başlamak, değişim ihtiyacı virüsünü kaptığınız anlamına geliyor. Şayet tercihinizi modern ve kısacık bir saç modelinden yana kullanacak olursanız, kısa saçları olan kadınların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalara dikkatinizi çekmek isterim. En azından birkaçına “evet” diyebiliyorsanız, belki de bir çılgınlık yapmanın şimdi tam zamanı!

Kısa saç kadına oldukça seksi bir hava veriyor. Orası kesin. Ama kısacık saçların da kendine göre olmazsa olmazları da var mutlaka.

Makyaj Şart!

Saçları kısa olan kadınların yüz hatları ortaya çıkar. Size bakanların gözleri doğrudan sizin yüzünüze ve gözlerinize doğru yönelecektir. Bu yüzden birazcık da olsa makyajla yüzünüzü desteklemenizde fayda var. Eğer makyajla birkaç dokunuşta bulunmazsanız, seksi bir kadın olmaktan öte, fazlasıyla unisex bir görünümünüz olacaktır. Biraz allıkla ifadenizi yumuşatabilir ve elmacık kemiklerinizi belirginleştirdiğiniz için yüzünüze dişilik katabilirsiniz. Gözlerinize çekeceğiniz kalem veya eyeliner da tüm güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Günlük Kullanımda Size Zaman Kazandırır.

Kısa saçlı olmakla uzun saçlı olmak arasındaki en büyük farklardan biri; saçlarınız uzunken aceleniz olduğunda şık bir topuz veya atkuyruğu ile dışarı çıkabilirsiniz ama uzun saçlarınıza mutlaka bir el atmanız ve bakımını yapmanız gerekecektir. Kısa saçlılar duştan sonra ufak bir dokunuşla muhteşem görünüme kavuşabilir. Krem, köpük veya jöle… Her neyi tercih ediyorsanız. Kısa saç her daim acelesi olan kadınlar için!

Yüzünüzün şekline, boyun ve omuz yapınıza göre uygun bir model seçmelisiniz.

Saç modelinin boyu kısaldıkça, yüz, boyun ve omuz hatlarınızın ortaya çıkacağını unutmayın. Kısa bir deneme için saçınızı atkuyruğu yapın ve aynada kendinize bakın. Gördüğünüz manzara hoşunuza giderse saçlarınızı üç numara kestirebilirsiniz. Önemli olan seçtiğiniz modelde, saçınıza verilen katlarla yüzünüzün şeklinin orantılanması.

Gölgeler Kısa Saçınıza Hava Katacaktır.

Her ne kadar gölge attırmak size ekstra parya mal olsa da, saçınızdan bir iki ton açık renk gölgelerin sonucu muhteşem olacaktır. Düzenli ziyaretlerle saçınızın modelini korumaya gayret etmelisiniz. Saçınız 4 haftada yaklaşık bir santim uzayacaktır.

Saçınızı Yeniden Uzatmaya Karar Verirseniz, Sabırlı Olun.

Eyvah! Eski saçlarınızı özlediniz ve yeniden uzatmaya karar verdiniz. Şimdi sabırlı olma zamanı. Birkaç ayda saçınız kendine gelecektir.

Değişim fikri harika olabilir. Yine de eğer önünüzde bir düğün daveti gibi önemli bir organizasyon varsa, belki de bu değişimi biraz ertelemenizde fayda vardır. Radikal bir değişime girmeden önce, sonradan pişman olmamak adına, çok iyi bir planlama yapmalısınız.

Bildiğin örgü aşığıyım ben. Yaz kış kendi kendime de olsa örüyorum saçlarımı. Bence saçlar örülüyken daha hızlı uzuyor ve sağlamlaşıyor. Bir de örgüleri açınca kıvırcık olmasına bayılıyorum.

3 defa Afrika örgüsü yaptırdım daha önce. Hemen hemen her yaz yapıyorum. Boya yapmaktan ya da kaynakla saç uzatmaktan daha mantıklı geliyor bana. Bir de mükemmel bir enerjisi var bence.

Geri