Instagram, Kayıt Olurken Doğum Tarihi İsteyecek | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Instagram, Kayıt Olurken Doğum Tarihi İsteyecek

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Instagram, Kayıt Olurken Doğum Tarihi İsteyecek

Instagram, Kayıt Olurken Doğum Tarihi İsteyecek

13 yaş altındaki bireylerin Facebook’a girmesini kısıtlayan kural, Instagram için de geçerli oldu.

Instagram, kullanıcıların güvenliğini artırmak için çeşitli adımlar atmaya devam ediyor. Bugünden itibaren Instagram hesabı açmak isteyen kişiler, kayıt formunda doğum tarihi bilgisi de girmek zorunda olacak. Doğum tarihi bilgisi profil detayı olarak değil, sadece yaş sınırlamasını uygulama amaçlı istenecek. Facebook hesapları ile kayıt olan kişilerin bilgileri ise, Facebook profillerinden aktarılacak.

Birçok ülkenin yaş sınırı yasalarına aykırı olan Instagram, yeni kayıt formu ile 13 yaşından genç bireyleri engellemeyi hedefliyor. Doğum tarihi bilgisi aynı zamanda kullanıcılara özel deneyimler için de kullanılacak.

Yaş sınırlamasının dışında, DM (Direct Message) için gizlilik ayarlarında iyileştirmeler de yapılıyor. Kullanıcılar, sadece takip edilen hesaplardan mesaj alma gibi özel ayarlara sahip olacak. Ayrıca, grup konuşmalarında ortak takip edilmeyen kullanıcıların dahil edilmesini engelleyecek bir ayar da eklenecek.

Instagram, kullanıcıları için siber zorbalığın uzun süredir devam eden bir problem olduğunu kabul ederek, bu konuda önlem almaya başladıklarını da belirtiyor.
 
Üst