Instagram Beğeni Sayılarını Kaldırdı! | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Instagram Beğeni Sayılarını Kaldırdı!

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Instagram Beğeni Sayılarını Kaldırdı!

Instagram Beğeni Sayılarını Kaldırdı!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram sessiz sedasız, yaptığı yeni güncelleme ile beraber Instagram Beğeni sayılarını kaldırdı.

Instagram beğeni sayılarını gizleyecek yeni bir sistem üzerinde uzun süredir çalışıyordu. İlk test aşaması artık başladı ve küresel çapta rastgele olarak seçilen hesapların beğeni sayıları kaldırıldı. Bu hesaplar Instagram’da dolaştığında sadece bir beğeni ismi ve “diğer kişiler beğendi” yazısı görüyor. Eğer gönderiyi 1000 kişiden fazla kullanıcı beğenirse bu kez “binlerce kişi beğendi” yazısı görünüyor.

Instagram Beğeni Sayısı Neden Görünmüyor?

Instagram Beğeni Sayılarını Kaldırdı!


Elbette Instagram söz konusu olduğunda beğeni sayılarının olmaması anında tepki çekti. Şu an Twitter üzerinde #InstagramDELETE hashtag’i ile binlerce kullanıcı sosyal medya platformunu telefonlarından siliyorlar.

Peki, Instagram neden böyle bir karar aldı? Vergi dışı fenomen gelirler, kendini kaybeden ve beğeni uğruna platformu zora sokan binler paylaşım ve içerik üretme odağının hızlıca daha fazla beğeni sağlamaya kayması Facebook Inc’in olaya farklı bir açıdan bakmasına neden oldu.
 
Üst