Bugün Çok Yedim Salatası: Elmalı Cevizli | Kogo Society Forum

Bugün Çok Yedim Salatası: Elmalı Cevizli

Lola 

Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı

Bazı günler ipin ucunu çok kaçırıyoruz değil mi? Sonra da kendimizi cezalandırıp akşamları aç yatıyoruz. Burada iki yanlış var. Hayır tahmin edemediniz! Zaman zaman ipin ucunu kaçırmak değil yanlış olan, insanız olur öyle arada. Gelelim yanlışlara!
  1. Yanlış: kendimizi yemekle cezalandırmak. Sonra sevdiğimiz besinlere ödül, bir türlü sevemediğimiz sağlık deposu besinlere ceza anlamlarını yüklemiş ve “sağlık” kavramından bir adım daha uzaklaşmış oluyoruz.
  2. Yanlış: kendimizi aç bırakmak. Yahu neden?? İnsan açsa bir şeyler yemeli! Amaa burada seçimler sizin elinizde işte.
Gün içerisinde “çok kaçırdım” diye düşünüyorsanız kuvvetle muhtemel almanız gereken enerjiden fazlasını almışsınız demektir. Burada yapmanız gereken akşam öğününü “hafif” geçirmek, es geçmek değil! Ama ben tokum diyorsanız o başka, sırf yemiş olmak için yemeyin tabii. Yok ben aç hissediyorum aslında derseniz de size lezzet dolu, keyifle tüketeceğiniz ve akşam öğününü hafif geçirmenizi sağlayacak bir salata tarifim var.
Adı ne olsun? “Elmalı Cevizli” diyelim hadi.

Malzemeler: (1 porsiyon için)
  • 1 küçük boy elma
  • 2 adet ceviz
  • 1 orta boy domates
  • 2 küçük boy salatalık
  • 3-4 sap yeşil soğan
  • Biraz maydanoz
  • Biraz dere otu
  • 1 çay kaşığı hardal
  • 1 tatlı kaşığı nar ekşisi
  • Çeyrek limonun suyu
  • 1 çay kaşığı kuru nane
  • Çok az tuz

Bu salata yaklaşık olarak 180 kcal. Tadı gerçekten müthiş, mutlaka deneyin.

Sağlıkla kalın!

Geri