YouTube’da En Çok İzlenen Oyun Belli Oldu! | Kogo Society Forum

YouTube’da En Çok İzlenen Oyun Belli Oldu!

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
YouTube’da En Çok İzlenen Oyun Belli Oldu!

YouTube’da En Çok İzlenen Oyun Belli Oldu!


Mojang tarafından geliştirilen ve sonrasında Microsoft tarafından satın alınan Minecraft, bu yıl YouTube üzerinde en çok izlenen oyunlar arasında birinci oldu.
2009 yılında ortaya çıkmaya başlayan oyunun başarısı Xbox cephesini harekete geçirmişti. 2014 yılında Xbox Game Studios’un bünyesine dahil olan yapım, liderliğini koruyor.

Minecraft en çok izlenen oyun oldu

Beklenilenin aksine liderlik koltuğuna hayatta kalma temalı olan yapım oturdu. Rockstar Games ve Epic Games gibi iddialı yapımcıların da yer aldığı izlenme yarışı kıran kırana gitti. Ancak lider ile ikincinin arasında büyük bir fark söz konusu.

Paylaşılan verilere göre sıralamanın son dörtten lidere doğru verileri şöyle:

29 milyar 900 milyon izlenme: Garena Free Fire
36 milyar 900 milyon izlenme: Grand Theft Auto 5 (GTA 5)
60 milyar 900 milyon izlenme: Fortnite

Dördüncüden ikinciye kadar sıralama bu şekilde yer alıyor. Baktığımız zaman Fortnite, GTA 5’i neredeyse ikiye katlamış durumda. Listenin ilk dördünde PUBG’nin olmadığını görüyoruz.

Peki lider olan oyun ne kadar izlendi?

YouTube’da En Çok İzlenen Oyun Belli Oldu!


Rakiplerini katlayarak ilerleyen ismin başında Minecraft yer alıyor. Microsoft tarafından satın alındıktan sonra da Mojang tarafından güncellenmeye devam edilmesi, oyunu etkilemedi. Toplam izlenme sayısı ise 100 milyar 200 milyon olarak kayıtlara geçti.

YouTube izleyicisi oyun içeriği olarak en çok Minecraft’ı tercih ediyor. 2012 yılı itibariyle ülkemizin oyuncu kitlesine de yayılmaya başlayan oyun gün geçtikçe ilgi duymaya devam ediyor.
 

Benzer konular


Geri
Üst