Blogger Kurma Rehberi | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Blogger Kurma Rehberi

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Blogger Kurma Rehberi

Blogger Kurma Rehberi


Blog Nedir?

Genellikle şahısların açtığı, güncel konulardan eski konulara doğru sıralanan, bilgi verici içerik ve bu içeriklere yapılan yorumların yer aldığı bir web yayınıdır. Blog sitelerinde genelde içeriğin hangi tarihte ve kim tarafından oluşturulduğu belirtilir ve blog sahibinin iznine göre, içeriklere okuyucular tarafından yorumlar yapılabilir. Yapılan yorumlar blogların önemli bir özelliğidir, yazar ve ziyaretçiler arasında iletişim bu şekilde sağlanır.

Blog Nasıl Açılır?

Blog açmak sanıldığı kadar zor değildir. Bilgisayar kullanmayı bilen bir kişi, basit bir şekilde blog açıp kendi web-sitesini oluşturabilir. Dünyanın en popüler blog sitesi olan Blogger, Google tarafından blog severlere sunulan bir hizmettir.

Blogger’a Nasıl Üye Olurum?

Öncelikle bloggera üyelik tamamen ücretsizdir. Üye olmak için ise yine Google ın mail hizmeti olan bir Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Gmail hesabınızı açtıktan sonra blogger.com adresine girerek, Gmail giriş bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Artık sizde blog sahibi olmaya hazırsınız. “Yeni blog” sekmesine tıklayıp blogunuz için bir isim belirmeli ve temanızı da seçtikten sonra blogunuz oluşturulmuş ve yayına hazır hale gelmiş olur.

İyi Bir Blog Kurmak İçin Yapılması Gerekenler;

Blogger Kurma Rehberi

  • Kendinize iyi olduğunuz bir veya birkaç alanda konu belirleyin. Blogunuzun adını da bu konu ile ilgili olacak şekilde oluşturun. İlgi beslediğiniz ve bilgi sahibi olduğunuz konularda oluşturduğunuz içerikler ziyaretçilerin ilgisini çeker ve çok sayıda okuyucu ile buluşmasına neden olur. Öbür türlü herkesin bilgi sahibi olduğu konular, birçok İnternet sitesinde bulunmaktadır.

  • Blogunuzun tasarımını ve temasını içeriğinize uygun olarak seçin ve içerikleri okurken ziyaretçilerin gözünü yormayacak renkler kullanın.

  • Sitenizi ziyaretçi yorumlarına kesinlikle açık tutun ve hepsine tek tek cevap vermeye çalışın. Okunan yazınıza gelen yorumlar, sitenizin aktifliğini arttırıp güncel kalmasını sağlar.

  • Okuyucu sıkmayacak şekilde, bilgi verici ve kolay anlaşılır içerikler üretin. Her içeriğinizi en az bir görsel ile süsleyip, anahtar kelimelerini Google da aranan kelimelere göre içeriğiniz ile alakalı bir şekilde belirleyin.
Blogger Kurma Rehberi oldukça basit bir anlatımla bu kadar diyebilirim gerisi sizin yazarlık marifetlerinize kalmış..
 
Üst