Benim dünyam | Kogo Society Forum

Benim dünyam

Herakles

Üye
Benim Dünyam

Bugün sankoda servis beklerken sokak kedisi sevdim tabi o da beni sevdi sonra servis geldi bindik. İşe gitmek için yola devam ettik işe geldik kartımı bastım imzamı attım önce overloğu topladım sonra ön makineye geçtim.

Sonra başka bir makineye geçtim kemerleri çevirdim metolarını aldım .
Zil çaldı paydosa girdik. Pastahaneye gittim. Poğaça aldım çayla beraber yedim. Aşağı inip takıldım. Sonra zil çaldı paydos bitti çalışmaya devam ettik.Ta ki saat 10.00 kadar saat 10 da zil çaldı servise bindik eve geldik.

Ertesi gün

Şu an evdeyim. Bugün cumartesi şu an iş yeri paydos verdi takılıyorum. Kahve içiyorum. iş saatine son beş dakika kaldı.birazdan çalışmaya devam edeceğiz.

Bugün sankoda servis beklerken sokak kedisi sevdim tabi o da beni sevdi sonra servis geldi bindik. İşe gitmek için yola devam ettik işe geldik kartımı bastım imzamı attım önce overloğu topladım sonra ön makineye geçtim.

Sonra başka bir makineye geçtim kemerleri çevirdim metolarını aldım .
Zil çaldı paydosa girdik. Pastahaneye gittim. Poğaça aldım çayla beraber yedim. Aşağı inip takıldım. Sonra zil çaldı paydos bitti çalışmaya devam ettik.Ta ki saat 10.00 kadar saat 10 da zil çaldı servise bindik eve geldik.

Şu an evdeyim. Bugün cumartesi şu an iş yeri paydos verdi takılıyorum. Kahve içiyorum. iş saatine son beş dakika kaldı.birazdan çalışmaya devam edeceğiz.bugün babam ağabeyimi sabiha gökçen havalimanına götürdü. oradan uçağa bindirdi ve abim şu an Adana da şu an uyuyordur herhalde bugün çok zor bir gündü. çünkü deprem oldu.deprem sırasında ben iş yerinde çalışıyordum. telaş etmeden yavaş yavaş çıktım. patron izin verdi ve evlerimize gittik. saat daha 7 bile olmamasına rağmen patron eve gidin deyince ben bir garip oldum ve hemen yukarı çıkıp kartımı bastım ve telefonumu alıp servise koştum. sanko da indim ve eve geldim iyiki patron evlere dağılmamıza izin verdi yoksa olacakları düşünemiyordum bile. Allah tan sağ salim eve girdik.

Damlaya damlaya göl olur körle yatan şaşı kalkar . Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Bu atasözlerini bilmeyenimiz yoktur herhalde bilmeyen varsa bile bilen biri tarafından o kişi de öğrenebilir. Sonra başkalarına öğretebilir.Şu an ülkemizde şu anda yaygın bir hastalık olan korona adındaki virüs yüzden dışarı çıkamıyoruz. Millet hep evde bazı insanlar dışında bazı insanlar evde kal uyarısına rağmen dışarıda cirit atıyorlar.

Günlerden bir gün okulun birinde sınıfta ders işleniyormuş .Kızın biri dersi dinlemiyormuş . Car car konuşuyormuş. Öğretmeni bu durumdan rahatsız olup babasına mektup yazmış . Babası mektubu okumuş. Beyefendi kızınız çok konuşuyor yazıyormuş mektupta. Babası cevap olarak o da bişe mi hocam siz bide annesini görün yazmış. Hoca kahkahalarla gülmüş

Günlerden bir gün köyün birinde yaşlı bir dede ve torunu yaşarmış. Dedesi bir gün bir yerde at çalmış . Sonra da torununa dönüp bu atı al git pazarda en çok verene sat demiş : Almış atı düşmüş yola az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş sonunda pazara varmış. Bir adama atı vermiş adam ata bindiği gibi kaçmış. Çocukta öyle bakakalmış . Dedesinin yanına döndümdüğünde dedesi atı kaça sattığını sormuş. Torunu : Geldiği gibi gitti demiş

Merhaba ben yunus ben 2019 yılında mezun oldum. Şu an ekpss sınavına hazırlanmaktayım. İnşallah bu sınavdan 90 alıp atanacağım. Memur olup iyi bir maaşla çalışmayı ve kendimi kurtarmayı düşünüyorum. Bunun için çok ama çok çalışmam gerektiğini biliyorum . Sabah akşam çalışıp sınavdan 90 puan alıp memur olduktan sonra 4.000 tl maaş almak bence çok güzel olacak.

Bugün çok mutluyum sabah uyandım. Yumurta kırdım. Çay yaptım . Yedim içtim kahveye gittim. Kahveden çıktım.Amca oğlunun yanına gittim. Bana 5 tl para verdi. Ben de kuzenime hediye uçlu kalem silgi ve uç aldım. Akşam bir daha gittiğim de teyzemler gelmişti.Oturduk biraz konuştuk. Sonra babam aradı yemek yiyoruz dedi . Hemen eve gittim yemek yedik sonra dışarı çıktım. Fatih abimle biraz sohbet ettik. Şu an dayımla beraber oturuyoruz . Ben günlük yazıyorum. Dayım da takılıyor

Bir varmış , bir yokmuş. Günlerden bir gün küçük bir köy varmış. Bu köyde yaşayan bir kel çocuk ve anası varmış. Arkadaşları ona keloğlan adını koymuşlar. Keloğlan çok akıllı ve dürüst bir çocuk hiç kimseye yalan söylemezmiş. Keloğlan bir gün yolda yürürken karşısına cin çıkmış. 3 dilek hakkın var demiş. Birinci dileği sağlık ikinci dileği mutluluk üçüncü dileği ise huzurmuş. Bu üç dilek gerçekleşecek diye keloğlana söz vermiş.Keloğlan başına gelen bu olayı anasına anlatmış. Anası tereddütle her söylene inanma demiş. Belki seni kandırdı . Nereden biliyorsun? Demiş. Tabiki anneciğim sen haklısın demiş. Ben zaten inanmadım ona başımdan gitsin diye öyle söyledim

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken ben annemin beşiğini tıngır mıngır sallar iken köyün birinde bir nene ve dede varmış. Nene 63 dede 71 yaşındaymış. Bu dedeyle nenenin iki tane torunu varmış . Biri akıllı mı akıllı diğeri haylaz mı haylaz iki torunu olan dede ve nene çok şanslıymışlar. Ne isterseler ayaklarına geliyormuş .Bunun nedeni 13 ve 15 yaşındaki iki torunuymuş . Haylaz olan torun pek ğçalışmayı sevmezmiş. Akıllı torun ise babaanne ve dedesinin tüm isteklerini yerine getirmekten mutluluk duyarmış.Bir gün akıllı olan torun evde hiç meyve kalmadığını görüp ormana gitmeye karar vermiş . Ama önce babaanne ve dedesine söylemesi gerektiğini biliyormuş. Koşarak babaanne ve dedesinin yanına gelmiş. Babaannesi sormuş : Ne oldu benim akıllı torunum diye sormuş. Bunun üzerine akıllı torun babaanne evde meyve kalmamış. Ben ormana gidip toplayıp geleyim demiş. Babaannesi duygulanarak: Hadi bakalım allah işini rast getirsin demiş. Babaannesine teşekkür ederek yola koyulmuş.Az gitmiş,uz gitmiş, dere tepe düz gitmiş, sonunda ormana varmış,Evden ayrılmadan önce yaptığı lidteyi çıkarıp ne eksiği var bakmış. Sonra başlamış meyve toplamaya 1 kilo armut 2 kilo elma 3 kilo portakal toplamış. Sonra yorulup bir kenarda dinlenmiş. Sonra kaldığı yerden devam edeyim derken hava kararmış.Eve gideyim diye düşünmüş. Az gitmiş uz gitmiş dere tepe düz gitmiş. Eve vardığında babaannesi meyveleri vermiş. Babaannesi çok sevinmiş.Babannesi meyveleri yıkamış. Meyveleri afiyetle yerken torununa nasihatler veriyormuş . Torunuda can kulağı ile babaanesini dinliyormuş. Bir ömür boyu mutlu mesut yaşamışlar.

Bu gün sabah saat 08.00 e gelirken uyandım. Kahvaltı yaptım 08. 10 da yola çıkıp kursa gittim. Kursta 100 soru çözmemiz söylenmesine rağmen ben 130 soru çözdüm. Saat 04.00 da yola çıktım . Aradan 20 dk geçtikten sonra eve vardım. Biraz uyuduktan sonra kalktım. Kahveye gittim .Ömer abi neredesin sen diye sordu kursa gitiğimi söyledim. Sonra eve geldim.Babam eve geldiğimde 10 tl para verdi . Fırından 5 tane ekmek aldım. Şu an günlük yazmaktayım.Biraz önce çay içtim.Çay güzeldi. Yazın ortasındayız. Hava çok sıcak en iyisi dışarı çıkmak veya camları açmak

Bu gün günlerden cumartesi yani haftasonu sokağa çıkma yasağı var saat 17.00 da bitecek . Bu arada ekpss sınavına 3 ay kaldı. Ben de tedbirli olacam. Yani sınava çalışacam çalışacam ve çalışacam. Özel eğitimler açıldı . Haftada üç gün gidip geliyorum. Dersten kafamı kaldırmıyorum . Günde 100 soru çözmeden bırakmıyorum .

Bugün çok mutluyum . Sabah kalktım. Kahvaltı yaptım . Sonra kahveye gittim. kahve kapalı olduğu için geri eve geldim . Sokağa girmeden önce bakkala uğradım . Bir adet turuncu doritos aldım. Ağabeyimle beraber yoturup yedik. Sonra netflix'ten çılgın hırsız 1 ve 2 yi izledik. Şu an annemle kardeşim oturmuş . Charlie' nin çikolata fabrikasını izliyorlar. Ben de karnım acıkınca ekmek almaya gittim. Yolda gelirken yarısını yedim. Eve geldim yemek olmadığını görünce anneannemlere çıktım. Çay içtim bir şeyler atıştırdım . Şu an günlük yazıyorum.

Günlerden bir gün Temel ava çıkmaya karar verir ve arkadaşı Dursunun yanına gelir durumu anlatır Dursuna benimle gelir misin? diye sorar Dursun ya temel bi yürü git başımdan der. Sonra temel yavaş yavaş uzaklaşırken Dursun arkasını dönüp der ki kanka şaka yaptım. Ben gelmeyecem de seninle kim gelecek? Sana kim arkadaşlık edecek? Diye sorar. Temel haklısın senden başka kimim var benim der. Ve yola koyulurlar. Eşyalarını hazırlayıp arabaya yükler ve yola koyulurlar. Az giderler uz giderler. Dere tepe düz giderler sonunda avlanacakları ormana varırlar. Bir yerde pusuya yatarlar. Avı beklerler . Avı görür görmez ikisi aynı anda tetiğe basar. İkiside bir av yakalar. Ateş yakıp oracıkta pişirir ve yerler . Sonra devam ederler. Av yakalamanın ne kadar zor olduğunu ikisi de anlar. Bekle bekle bekle saatlerce beklerler avı vururlar ikisi de aynı anda ateş eder ve bu sefer ikisi birden beş on hedef vururlar. Arabaya yükleyip eve giderler. Çoluk çocuğa yedirirler. Mutlu mesut yaşayıp giderler.

Bu gün günlerden perşembe ve yarın kurban bayramı bu sene diğer senelere göre çok farklı olacak çünkü bu sene koronavirüsten dolayı herkes hayvanı kesimi kesimcilere bıraktı sırayla kestiren alıp gidecek. Bu bayram el öpmek yine yok . Her bayram bir öncekinden farklı oluyor. Bu günlük bu kadar herkese hayırlı bayramlar diliyorum kurban bayramınız mübarek olsun

Sevgili Günlük Sema yengem kaç aydır hamileydi. Sonunda bugün doğum yaptı. Şu an yengem hastahanede yatıyor. Yarın bebek eve gelecek henüz ismine karar veremediler. Sağlıklı olsun da ismi o kadar önemli değil . Yüce rabbim uzun ömürler versin.

Bu gün günlerden pazar bu gün arkadaşımla ders çalıştım . Sonra eve geldim oturdum . Biraz uyudum . Yemek yedik . Derken akşam oldu .

Bu gün günlerden salı annemin doğum günü babam pasta ve tatlı almış. Annem çay yaptı içtik. Şimdi film izliyoruz . Havalar çok sıcak ekim ayında olmamıza rağmen kavurucu sıcaklar var.

Bugün sabah 08.30 da kalktım özel okulda dersim vardı oraya gittim. Saat 5 e kadar orada ders çalıştım . Deneme çözdüm.iki deneme çözdüm . 50 diğerinden 47 net yaptım. Arkadaşım 2. Sınavda çok az net yaptı. Az demeyelim de 1.sınavda yaptığının 7 net aşağısına düştü . İnşallah 1 ay sonra girdiğimde sınavdan bir temiz 90 falan alabilirim. Şimdilik benden bu kadar iyi akşamlar sevgili günlük görüşmek üzere

Bu günlerden cumartesi saat 08:30 kursa gitmek için yola çıktım saat 09:00 da kursa vardım . Kahvaltı yaptık . Hocamla sohbet ettik . Arkadaşlarım tek tek geldiler ve sınav denemesi yaptık . Sonra sonuçları okuduk . Ondan sonra evlere dağıldık .Eve geldim annem para verdi . Anneanneme ilaç aldım. Oradan çıkıp Uğur kasapa gittim yengemin istediği tavuğu ve butu aldım . Sonra eve geldim . İlaçları anneanneme verdim . Tavuk ve butu yengeme verdim. Şu an televizyon izliyorum . İyi geceler sevgili değerli günlüğüm bu günlük bu kadar

Bugün günlerden 2 kasım pazartesi yani benim doğum günüm 20 yaşına girdim babam pasta aldı annem çay yaptı ben de çekirdek aldım yedik . Şu an dayımın yanındayı m . Günlük yazıyorum . Bu günlük bu kadar en kısa zamanda görüşmek dileğiyle bay bay

Bu günlerden cuma sabah saat 08.30 da kalktım ve kahvaltı yaptım sonra kursa gittim . Hava yağmurlu olduğu için yanıma şemsiye aldım . Yanımda şemsiye olmasına rağmen gidene kadar ıslandım. Kursa gittiğimde ilk olarak 1. Katta elime dezenfektan sıktım . Beşinci kata çıkmak için asansöre bindim . Beşinci kata çıktım . Biraz sonra arkadaşlarım geldi.Birlikte deneme olduk . Öğlende cuma namazına gittim . Önce öğle namazını kıldım. Sonra hocayla beraber cuma namazını kıldım . Sonra kursa geri döndüm . Biraz uzandım . Hoca geldi 2. Denemeyi olduk. Sonra cevapları okuduk . Ve eve geldim.

Geri