Türk Kripto Para 2020 Yılında Çıkabilir | Kogo Society Forum

Türk Kripto Para 2020 Yılında Çıkabilir

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
Türk Kripto Para 2020 Yılında Çıkabilir

Türk Kripto Para 2020 Yılında Çıkabilir

Türkiye kripto paraya 2020' de geçebilir. Gerekli çalışmalar için gelecek yıl planlamasına dahil edildi. Türk Bitcoin' i yolda geliyor.

Milli kripto para için yeni bir açıklama yapıldı ve 2020' ye faaliyette bulunabilir. Bir ara ortaya atılan sanal para için resmi gazetede yer verildi ve planlamaya alındı.

T.C. Merkez Bankası ile TÜBİTAK arasında ortak yapılacak çalışma sonucunda Türk Bitcoin süreci 2020' de şekillenecek.

Blockchain, bankacılık ve çok sayıda alan için önemli bir teknoloji olacağı beklenen bu yenilik için çoğu ülke ciddi yatırımlar yaptı. Ülkemizde bir zamanlar mesafeli davranılan Bitcoin için kollar sıvandı ve bu alanda geri kalmamak adına kendi kripto paramızın temelleri atılıyor.

Son gelişmelere göre tasarımda, yazılım tarafında ve geliştirme aşamalarında test sürecine geçileceği ve Cumhurbaşkanlığı' nın 2020 yıllık programı kapsamına dahil edildiği resmen duyuruldu.

Rusya' nın SWIFT için alternatif olması beklenen "SFPS" inceleme ve çalışmaları için bazı senaryolar ortaya koyuldu. Türkiye' nin de "SPFS" geçiş yapıyor gibi değerlendirmeler yapılıyor.

Yeni teknoloji için daha güvenilir ve oteriter anlamda da daha sağlam bir zemine oturtulduğunda çoğu ülke ile bu teknoloji sayesinde çok sayıda anlaşmalar yapılacağı bekleniyor.
 

Geri
Üst