Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır? | Kogo Society Forum

Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
623
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Öfkeli
Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır?

Manikür & Pedikür Nasıl Yapılır?


El ve ayak bakımının ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz, el ve ayak bakımı olmadan ne kadar temiz olsanız da bu sizi bakımsız gösterecektir. Hiçbir kadın da sanıyorum ki bunu istemeyecektir. Ojelerinizin daha güzel durması, diplerden kolay çıkmaması, sağlam olması, düzgün sürülmüş olması, tırnak etlerinizin ipcik ipcik şekilde, bölük pörçük şekilde durmayışı, oje sürmeseniz bile ellerinizin ve ayaklarınızın temiz ve bakımlı görünmesi, tırnak içlerine girebilen istenmeyen maddelerin çıkarılması, tırnak batmalarına, tırnak mantarlarına vs bir çok şeye iyi gelir manikür ve pedikür, okuduklarınızla birlikte…

Herkes gidip kuaför salonlarında, pahalı salonlar da manikür-pedikür yaptırmak zorunda değildir.
Ailevi sebeplerden olabilir, kendisi istemeyebilir, belki iş, güç, çocukta eklenince kuaför salonlarına adım atabilmek bile zorlaşıyor. Ancak en azından tırnak temizliğine, tırnak uzunluğuna, köşelerde ki tırnak etlerine dikkat edip düzenli temizlerseniz bu sizi yine de bakımlı gösterecektir.

Her kadının değil her insan bireyinin yaptığı gibi tırnak içi temizliği, ve tırnak uzunluğuna dikkat etmek manikür ve pedikür aşamalarının ilk basamağında bulunmaktadır.

Maddiyat veya müsait olamayışımızdan dolayı kuaföre gidemediğimizde bunu uygulayabiliriz. Diğer türlü de hiç kuaföre gitme gereksinimi duymayanlarımız yani ”amaan buda ne bunu ki ben de yaparımcılardansanız”! buyurun sizi şöyle bir tık aşağıya alalım ve nasıl yapıldığını birlikte okuyalım.

Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür Nasıl Yapılır? Manikür Nedir?


→ İlk önce tırnaklarınız da oje, cila herhangi bir madde vb. bir şey varsa bunu lütfen silin. Manikür uygulayacağımız tırnaklar temiz, ojesiz, cilasız olmalıdır. Doğal halinde olmalıdır kısaca. Kenarlarının ve kütiküllerinizin yani ölü tırnak etlerinizin yumuşaması için ise krem sürmelisiniz. İster kütikül kremi, ister normal krem çok fark etmeyecektir. Yumuşatması için krem sürülmesi şart.

→ Sıcak su doldurduğunuz bir kabın içerisine bakım yağları (badem, kayısı, hint vb.) veya şampuan dökün. Sonra ellerinizi en fazla 10 dakika kadar en az 5 dakika kadar bu sıcak suyun içerisinde bekletin. Kaynar olmadığına dikkat edin. Bu tırnak etlerinizi yumuşatacak ve manikür için iyi bir ortam hazırlayacak.

→ Şimdi önümüz de iki seçenek var. İster ölü tırnak etlerinizi geriye doğru itin vem manikürünüzü yapmış olun. bu birincisiydi. Bunun için aparatlar bulunmakta.
İkincisi ise kesme aparatlarıyla ölü tırnak etlerinizi pırçık pırçık kesebilmek. Aparatı tırnak eti dibinizden çok dip olmayacak şekilde asla. Yavaş yavaş düz bir şekilde kesin. Düzgün olmayan yeri yine yavaşça derine inmeden kesin. Fazla derine inmeyin kanar ve yara yaparsınız. Git gide daha iyi yapar hala geleceksiniz manikürünüzü.

→ Tırnaklarınızın boyunu kesin, törpüleyin. Uzun kullanmak isteyenler de törpüleyip istedikleri gibi krem sürerek ovalarcasına, bu aşamayı tamamlayabilirler.

→ Önce tırnak koruyucu cilası ve daha sonra istediğiniz ojenizi sürebilirsiniz ardından isteğe bağlı topcoat uygulamanızı tavsiye ederim, oje koruyucu yani. Böylelikle rahat 1 hafta kullanarak zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz.

Manikürümüz bitti..

Pedikür Nasıl Yapılır?

Pedikür Nasıl Yapılır? Pedikür Nedir?


→ Aynı şekilde ayak tırnaklarınızda da oje, cila varsa silin, yıkayın ve krem sürün tırnak diplerinize masaj yaparak ilk öncelik olarak yumuşatmış olun. Parmaklara da sürün kreminizden.

→ Sıcak su dolu bir kabın içerisine yağ, şampuan damlatarak bir kaç damla olacak şekilde tırnak etlerinizi ve topuklarınızı iyice yumuşamaya bırakın. Bu bölgenin derisi daha kalın olduğundan ele göre 15 dk en fazla 10 dk en az şeklinde bekletebilirsiniz.

→ Sıcak su da beklettikten sonra çıkarın ayaklarınızı sudan ve bir kontrol edin topuklarımız yumuşamış ise topuk taşıyla oraların sert derilerini ,nasırlarını, ölü derilerini bir alın. Üstünden hemen bir kremle geçin ki orası tahriş olmasın. Tahriş olacak kadar zaten etlerinizi asla almayın.

→ Tırnak etlerinizi ister kütikül yağıyla kütikülü alabilirsiniz, ister aynı şekilde makasla kesebilirsiniz daha çok dikkat edin ayak tırnak dipleri ele göre daha zordur. İster tırnak etlerinizi dipten olacak şekilde itici yardımı ile itin. Size hangisi uygunsa onu seçin.

→ Bir kat tırnak güçlendirici sürün, üstüne istediğiniz ojeyi sürün ve isterseniz tırnak koruyucu uygulayın.

→ Ayaklarınıza en son bolca krem sürerek veya vazelin uygulayarak çorap giyip uyuyun hem olası bir tahrişi ortadan kaldıracak hem sizi dinlendirecek hem de ayaklarınızı mükemmel bir şekilde nemlendirecek.

→ Ertesi gün uyandığınız da ve isterseniz yatmadan da önce olabilir ayaklarınıza bebek pudrası dökerseniz terlemeyi azaltmış ve koku oluşumunu önlemiş olursunuz büyük ölçüde.

Pedikürümüz bitti..,

El Ve Ayak Bakımı İçin Her Gün Yapılması Gerekenler

El Ve Ayak Bakımı İçin Her Gün Yapılması Gerekenler


→ Krem içine şeker katarak peeling oluşturmuş olursunuz bu şekilde ayaklarınızı bu karışım ile ovalarsanız etrafında ki alamadığınız ölü deriler de gidecektir.Bebek poposu gibi ayaklar elde edersiniz.

→ Her gün ama her gün istinasız kreminizi veya nemlendirici bağım yağınızı sürmeyi ihmal etmeyin.

→ Peeling yapmayı unutmayın en fazla haftada 3 kere daha fazlası tahriş edebilir. Kahve telvesi, krem şeker karışımı ile yapabilirsiniz. İsterseniz de bunun için bir sürü kozmetik ürünü var alabilirsiniz.

→ Bakım kremlerini tırnaklarınıza, tırnak etlerinize de uygulamayı ihmal etmeyin.

→ Elleriniz ve ayaklarınız sürekli ojede durmamalı arada bir dinlenmeye alın ve bırakın dinlensinler. Hava alsınlar. Daha güçlü olurlar.

→ Elleriniz çok fazla terliyorsa soğuk suyun altına tutun,soğuk su kan dolaşımını kısa sürede düzenler ve terlemeyi önler.

→ Ayaklarınıza, tırnak diplerinize ve tırnaklarınıza ama özellikle topuk kısımlarınıza losyon, krem ve bakım yağı sürün. Sertleşmesi en kolay bölgedir.

→ Ayaklarınıza çorap giyip yatın böylece tam bir nem deposu olurlar. Kuruluğundan yakınmazsınız.

→ Ayaklarımıza da haftada 3 kez peeling yapmayı unutmayalım.

Benim Manikür-Pedikür yapış yöntemlerim bunlardan ibaret. Okuduğunuz için teşekkürler.
Bir sonraki bakım ile ilgili yazımız da görüşmek üzere :)
 
Geri
Üst