Peeling Nedir? Evde Peeling Nasıl Yapılır? | Kogo Society Forum

Peeling Nedir? Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Peeling Nedir? Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling Nedir?


Peeling Nedir?
Peeling , cildinizdeki ölü derilerden kurtulmanızı sağlayan bir maskedir. Peelingi kısaca şöyle düşünebilirsiniz. Tozlu bir cam masa düşünün nasıl ki tozlu masanın üstündeki tozları alınca masa parıl parıl parlar , işte peeling maskesi ile de cildinizdeki tozu almış olursunuz.

Peeling Çeşitleri
Peeling çeşitleri yüzeysel peeling , orta derinlikte peeling , derin peeling olmak üzere üçe ayrılır. Bu peeling çeşitleri cilt üzerindeki ölü hücrelerin derinliğine ve yapısına kadar değişir. Örneğin hassas cilde sahip kişiler derin peeling yaparsa ciltleri tahriş olabilir.

Peeling Ne Zaman Yapılmalıdır?
Peeling genel olarak ılık bir duş sonrasında uygulanması veya yüze buhar maskesi yapıldıktan sonra uygulanması tercih edilir. Bunun nedeni cilt gözeneklerinin duştan sonra açık olmasıdır. Cildinizin gözenekleri açıkken peeling maskesi uygularsanız , çok daha yüksek verim alırsınız.

Peeling Nasıl ve Nerelere Uygulanır?
Peeling , göz çevresi ve dudak kenarları haricinde tüm cilde uygulanabilir. Peeling uygulaması esnasında maskeyi dairesel hareket ve masaj yaparak uygulanması gerekir. Aynı zamanda peeling uygulanması sonrasında bolca ılık su ile durulanmalıdır.

Peeling Nedir?


Hangi Peeling Çeşidini Yapmalıyım?

Yukarıda sizlere peeling çeşitlerini yazmıştık. Peki hangi peeling çeşitlerini kullanmalıyım diye soracak olursanız , cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz ve peeling maskesini ilk defa uygulayacaksanız , peeling testi yaptırmalısınız.

Peeling uygulamasını ilk olarak elinizin üzerinde deneyin. Çünkü hassas bir cilde sahipseniz cilt kızarıklığına neden olabilir. Eğer elinize uyguladığınız peeling cildinizde herhangi bir kızarıklık sorunu oluşmazsa peeling uygulamasını yapabilirsiniz.

Peeling Uygulama
  • Akne ve akne izleri hafifler
  • Cildinizde olan kırışıklıkları hafifletir ve derin kırışıklıkları giderir.
  • Melazma , ventigo , cillenme gibi cilt lekelerini düzeltir.
  • Ciltteki geniş gözenekleri hafifletir.
  • Güneşin zararlı ışınlarından dolayı kaynaklanan cilt problemlerini giderir.
Evde Doğal Peeling Tarifi

Peeling Nedir?


Malzemeler
  • Toz Şeker ( 1 tatlı kaşığı )
  • Saf zeytinyağı ( 1 çay kaşığı )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Toz şeker ve zeytinyağını cam bir kase içerisinde koyun ve iyicene karıştırın. Hazırladığınız peeling maskesini , göz çevresi ve dudak kenarları haricinde dilediğiniz yere uygulayabilirsiniz. Peeling maskesini dairesel hareketler ve masaj yaparak uygulamayı unutmayın. Cildinizde 5 dakika beklettiğiniz maskeyi ılık su ile durulayın ve nazik bir şekilde kurulayın. Doğal ve ev tarifi peelingi haftada bir gün uygulayabilirsiniz.

Salatalık Peelingi

Malzemeler
  • Limon suyu ( yarım çay kaşığı )
  • Hamamelis ( bir çay kaşığı – aktardan alabilirsiniz)
  • Yumurta ( 1 adet ve sadece yumurta akı )
Hazırlanışı ve Uygulanışı

Önce salatalıkların kabuklarını soyun. Ardından salatalıkları mikserden geçirin. Salatalıkları süzün ve diğer malzemeler ile karıştırın. Peelingi dairesel hareketler ve masaj yaparak yüzünüze yedirin. Peelingi yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve ardından durulayın.
 

Geri
Üst