Kadınların Alınmadığı Japon Adası | Kogo Society Forum

Kadınların Alınmadığı Japon Adası

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
Kadınların Alınmadığı Japon Adası

Kadınların Alınmadığı Japon Adası


Kadınların Alınmadığı Japon Adası UNESCO Dünya Kültür Mirasına Tavsiye Edildi.

Japonya’nın güneybatısında bulunan ve kadınların girmesine izin verilmeyen Okinoşima adasının Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Kültür Mirası listesine alınması tavsiye edildi.

KADINLARIN NEDEN ALINMADIĞI TAM OLARAK BİLİNMİYOR

UNESCO, Dünya Mirası Tavsiye Kurulunun önerisini Temmuz’da karara bağlayacak. Deniz tanrıçasına adanan Munaka Taişa Okitsumiya tapınağının bulunduğu 0.7 kilometrekarelik adaya kadınların neden alınmadığı tam olarak bilinmiyor.

KADINLARIN ALINMAMASIYLA İLGİLİ İKİ İDDİA BULUNMAKTA


KADINLARIN ALINMAMASIYLA İLGİLİ İKİ İDDİA BULUNMAKTA

Ancak bazı uzmanlara göre bunun nedeni “kadınların regl olduğu için adayı kirleteceğine” inanılması. Adanın sahibi olan Şinto tapınağı kanı “pis” olarak kabul ediyor.

Fakat tapınak yetkilileri bu iddiayı reddediyor ve “eski zamanlarda deniz yolculukları tehlikeli olduğu için insan soyunu devam ettiren kadınların korunması amacıyla, adaya gitmelerine izin verilmediğini” söylüyor.

LİSTEYE GİRSE DE ADA KADINLARA KAPALI KALACAK

Adaya girmesine izin verilen erkekler önce soyunup arınma ayinine katılmak zorunda. Ziyaretçilerin adadan herhangi bir şey götürmeleri ve bu adada neler yaptıklarını anlatmaları yasak. Tapınak yetkilileri, ada Dünya Kültür Mirası listesine girse bile kadınlara yasağın kaldırılmayacağını söylüyor.
 

Geri
Üst