iPhone Düşük Veri Modu Nasıl Kullanılır? | Kogo Society Forum

iPhone Düşük Veri Modu Nasıl Kullanılır?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,015
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün
iPhone Düşük Veri Modu Nasıl Kullanılır?

iPhone Düşük Veri Modu Nasıl Kullanılır?


iOS 13 ile birlikte gelen Düşük Veri Modu, hem iPhone hem de iPad’ler için internet kullanımını sınırlandırıyor. Mobil ve Wi-Fi kotalarından tasarruf sağlayan özelliğe yakından bakıyoruz.

iOS 13 ile gelen önemli yeniliklerden biri Düşük Veri Modu. Bu sayede uygulamaların arka planda kullandığı veriler sınırlandırılabiliyor. Düşük mobil kotalı internet kullanıcıları bu modu aktif ettiğinde veri kullanımını önemli oranda azaltabiliyor. Üstelik bu mod hem hücresel hem de Wi-Fi ağı için yapılabiliyor. Düşük Veri Modu aktif edildiğinde iPhone’unuz fotoğrafları iCloud’a yedekleme ve otomatik güncelleme yükleme gibi bazı etkinlikleri yapmayı durduruyor.

iOS 13 Düşük Veri Modu Nasıl Aktif Edilir?

Düşük Veri Modu, az önce de bahsettiğimiz gibi normalde veri kullanan rutin arka plan görevlerini kapatan yeni bir özellik. Yani bu sebeple yedekleme işlemleri, güncelleme indirmeleri ve App Store’daki otomatik video oynatma seçenekleri kısıtlanıyor. Üstelik iPhone ya da iPad’ler bu düşük bant genişliği sebebiyle müzik ve videolarda da kaliteyi düşürüyor.

iPhone Düşük Veri Modu Nasıl Kullanılır?


Aktif etmek için Ayarlar / Hücresel / Seçenekler yolunu izleyebilirsiniz.

iPhone Düşük Veri Modu Nasıl Kullanılır?


Wi-Fi için de benzer durum söz konusu. Burada da yine Wi-Fi üzerinden ağ isminin yanındaki bilgi düğmesine tıklayıp Düşük Veri Modu aktif edilebiliyor.
 

Geri
Üst