Hemen Hemen Her Stephen King Uyarlamasında Gördüğümüz 10 Şey | Kogo Society Forum

Hemen Hemen Her Stephen King Uyarlamasında Gördüğümüz 10 Şey

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
237
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Hemen Hemen Her Stephen King Uyarlamasında Gördüğümüz 10 Şey

 Stephen King

1- Genelde orta sınıfa dair bir yaşam vardır. Özellikle de kasaba kültürüyle karşılaşır, onların sakin ve merkeze uzak dünyasını görürüz.

2- Baş rollerde mutlaka çocuklara yer verilir. Bunlar bazen psikopat küçük çocuklar, bazen de zorbalar tarafından taciz edilen nerd çocuklardır.

3- Çocukların arkadaşlığı ve kötülüğe karşı birleşmeleri işlenir. Sevimsiz çocuk çeteler bu çocukların ikincil düşmanları olurlar. İlki daha büyük ve doğa üstü bir kötülüktür.

4- Beyzbolla ilgili bir detay muhakkak vardır. İster beyzbol kartı ister beyzbol topu olsun…

5- Uzaylılar ve uzaylı kültü de senaryolarda sık sık geçer. Bu uzaylılar bazen insan bedeninde karşımıza çıkar.

6-
Castle Rock kasabası Stephen King öykülerinin neredeyse hepsinin geçtiği kasabadır.

7- Pennywise efsanesi birçok Stephen King romanında ve dolayısıyla uyarlamasında yer alır. Pennywise aslı ışık olan, korkunç bir palyaçodur.

8- Psişikler, ölüleri görenler, diğer boyutlara geçebilenler, şekil değiştirebilenler, aniden kaybolabilenler, süper güçleri olanlar, dünya dışı oluşumlar Stephen King’in halkını oluşturur.

9-
Bir trajediyi korkuyla harmanlayıp sunmak olmazsa olmazlardandır. Bu yüzden her Stephen King uyarlamasında hem üzülür hem de geriliriz.

10- Ve son olarak hemen hemen her Stephen King uyarlamasında karşımıza çıkan şey Stephen King’in kendisidir. Çünkü filmlerde görünmeyi çok sever.
 

Geri
Üst