Hangi Vücut Tipine Hangi Kot Kalıbı Uyumlu? | Kogo Society Forum

Hangi Vücut Tipine Hangi Kot Kalıbı Uyumlu?

Lola 

Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Hangi Vücut Tipine Hangi Kot Kalıbı Uyumlu?

Hangi Vücut Tipine Hangi Kot Kalıbı Uyumlu

Asıl sorumuzun cevabına gelirsek; DOĞRU FIT SEÇİMİ ve KALİTELİ ÜRETİM Çünkü bu ikisi olduğunda o jeanden hiç ayrılmak istemiyorsunuz, giydikçe giyesiniz geliyor. Zaten jeane hayat veren kumaş olan denim kumaşı, doğası gereği dayanıklı ve eskidikçe güzelleşen bir yapıya sahip. Biliyorsunuz ki, ilk jean, Amerika’da fabrikalardaki işçiler tarafından giyiliyordu. Siz düşünün dayanıklılığını.

Peki biz doğru jeanimizi nasıl seçeceğiz?

Jean fitlerini yani kalıplarını en temelde 4 kalıp olarak inceleyelim.

Skinny Fit

Basensiz, düz vücut hatlarına sahipseniz Skinny Fit tercih edebilirsiniz. Düz vücut tipinizden hoşnut değilseniz, skinny fit ile kalçalı bir görünüm yakalayabilirsiniz çünkü vücudu saran kalıbıyla alt bacakları daha da ince göstererek kalçayi öne çıkaran bir görünüm yaratır.

Vücudu saran bir kalıp olduğu için vücut detaylarını daha bi öne çıkarmaya meyilli bir kalıptır. Kalçası geniş ve Kardashian tarzı giyinmeyi seviyorum diyenlerdenseniz incecik bacak ve geniş basen görünümünü bu fit ile elde edebilirsiniz

Uygulanan özel dikiş teknikleriyle popoyu yuvarlaklaştırma ve kaldırma etkisi yaratıyor. Skinny fit jean. Ayrıca herkesin çok şikayetçi olduğu konu olan siyah jeanlerin renginin solması, bu jeande mümkün değil, yıkadıkça rengi solmuyor

Slim Fit

Skinny giyinmeyi seviyorum ama öğle yemeğinden sonra bu jeanlerin göbeğimi sıkıp nefes almamı engellemesinden sıkıldım diyenlerdenseniz slim fit kurtarıcınız olabilir.

Skinny Fit e göre bir tık daha geniş kalıba sahip, alt bacak kısmı fazla sarmayan ve basenlere yapışmayan ve ön ağda potluk yapmayan kalıptır. Kilo problemi olan biriyseniz fazla dar jeanler ön ağ kısmında potluk yapmakla birlikte kan dolaşımını da engeller. Slim Fit ile bunu yaşama ihtimaliniz biraz daha düşüktür.

Kısaca Slim Fit, vücudu sarar ama tayt gibi sıkı sarmaz. Günlük spor ayakkabıyla ve babetlerle kullanımlarda vazgeçilmez bir kalıptır.

Kahve atıklarından üretilen kumaştan yaptığımız jean. Görünürde diğer jeanlerden hiçbir farkı yok. Daha yumuşak ve elastikiyeti yüksek. Ayrıca diğer kumaşlara göre %200 oranında daha fazla hava alıyor. Vegandır.

Straight Fit

Bu kalıp da geniş basenlerinden şikayetçi olanların kurtarıcısı. Çünkü jean alt bacak kısmında daralmıyor, daha düz bir görünüm yaratıyor. Bu fit genelde yüksek bel olmakla birlikte eğer doğru giyilmezse boyu biraz kısa gösterme riski var.
Straight fit ile upuzuun ve orantılı bacaklı görünüme sahip olmak için, hafif topuklu bir ayakkabı ile kombinleyin ve bileklerin görünür olmasına dikkat edin. Bu kalıpta, eğer jeaninizin boyu biraz uzunsa, “annesinin jeanini giyip gelmiş” algısı olabilir ve boyunuz kısa gözükebilir, aman dikkat

Yüksek belli straight fit jeanler candır çünkü yukarıdaki anlattığım uzun bacaklı görünme trickleriyle, bir de yüksek bele yakışır bir kısa bluz ile kombinlediğinizde upuuuzun bacaklı görünümü yakalayabilirsiniz.

Mom Fit

Mom fit adı üstünde anne kalıbı olduğu için rahatlık biraz daha ön planda. Jeanin bel hariç diğer kısımları biraz geniş olduğu ve yüksek belli olduğu için ince belli bir görünüm yaratır. Bacaklara doğru biraz daralır bu yüzden spor ayakkabılarla çok yakışır. Basic tişörtlerle rahat bir günün kurtarıcısı olabilir. Ben topuklularla tercih ederim diyenlerdenseniz, crop bir bluz giymeniz daha iyi olabilir.

Geri