Google Doktorlar İçin Yeni Arama Motoru Kuracak | Kogo Society Forum

Google Doktorlar İçin Yeni Arama Motoru Kuracak

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
Üyelik
2 Eylül 2019
Mesajlar
1,016
Cinsiyet
Erkek ♂️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Uzaklaş
Google Doktorlar İçin Yeni Arama Motoru Kuracak

Google Doktorlar İçin Yeni Arama Motoru Kuracak

Teknoloji firmaları sağlık sektörü ile ilgili adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook sağlık sektörü ile ilgili duyuru yapmıştı. Şimdi de Google şirket bünyesinde sağlık birimi kurduğunu ilan etti.

Google, Doktorlar İçin Özel Arama Motoru Kurabilir

Bilişim şirketleri ellerindeki verileri en iyi şekilde değerlendirmek için çalışmalar yapıyor. Google dünyanın en büyük veri tabanlarından birine sahip olmasının avantajını kullanmak için çalışmalara başladı.

Şirket içerisinde Google Health adında yeni bir birim kuruldu. Birim lideri David Feinberg yeni projeleri ile ilgili detay vermekten kaçındı. Ancak görünüşe göre şirket doktorlar için bir arama motoru geliştirmeye başlayacak.

Oluşturulacak olan arama motorunda doktorlar hasta isimleri, hasta yaşları, hastaların sağlık geçmişleri gibi arama seçeneklerine sahip olabilecek. Bu sayede daha kolay erişim sağlayacağını belirten Feinberg çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Google Doktorlar İçin Yeni Arama Motoru Kuracak


Şirkete yakın kaynaklar bu konuda ciddi çalışmalar yapıldığının altını çizdi. Her ne kadar bu durum doğrulanamasa da Google Health biriminin kurulması bazı şeyleri açıklıyor. Bazı kaynaklar ise şirketin Youtube üzerinden aşı karşıtı videoların gösterilmemesi için çalışmalar yaptığını açıkladı.

Günümüzdeki en büyük problemlerden biri de aşı karşıtlığının giderek artması. Aşı karşıtlığının sonuçları kızamık, tetanos gibi ciddi hastalıklar ve sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu sebepten dolayı şirket yetkililerin bu konuda çalışma yapması Youtube kullanıcıları için önem arz ediyor.
 

Benzer konular


Geri
Üst