Dokunmaya Duyarlı Telefon Kılıfı Geliştirildi | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Dokunmaya Duyarlı Telefon Kılıfı Geliştirildi

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Dokunmaya Duyarlı Telefon Kılıfı Geliştirildi

Dokunmaya Duyarlı Telefon Kılıfı Geliştirildi


İnsan derisi görünümüne ve hissine sahip dokunmaya duyarlı telefon kılıfı ile yeni bir etkileşim şekli sağlanacak.

Bristol Interaction Group araştırmacıları tarafından insan derisi gibi hissettiren dokunmaya duyarlı telefon kılıfı üretildi. Pek de cazip gözükmeyen Skin-On Interfaces teknolojili üründe, arayüz başta da belirttiğimiz gibi gayet hisli ve bu anlamda akıllı telefonunuz ile etkileşim için size yeni yollar sağlıyor.

Sadece dokunmatik giriş konusunda duyarlı olmakla kalmayan kılıf, ayrıca basınç ve hareketlerin seviyelerini tespit edebiliyor. Deriyi çektirmenin veya tabiri caizse çimdirmenin bile bir etkileşim olacağı ifade ediliyor. Bunların duyguları yansıtmak için bir yol olarak kullanılabileceği de bilgiler arasında. Mesela deriyi gıdıklamanın gülme ya da sıkmanın sinirlenme gibi anlamları yansıtabileceği paylaşılıyor.

Skin-On Interfaces teknolojisinin sadece telefon kılıfı olmakla kalmaması isteniyor. Teknolojinin dizüstü bilgisayarlarda trackpad ya da akıllı saatlerde kayış olarak yer alması ile ekstra giriş yöntemleri sağlanması hedefler arasında. Ürünün düz renk ve aşırı gerçekçi olmak üzere iki farklı modelinin olduğunu da belirtelim.

Arayüz için kullanılan teknoloji tamamen açık kaynaklı. Dokunmatik giriş için kullanılan kontrolcü de geliştirme yapmak isteyenlerle paylaşılıyor.
 
Üst