Cilt Alt Tonumu Nasıl Belirleyeceğim? | Kogo Society Forum

Cilt Alt Tonumu Nasıl Belirleyeceğim?

CrypticaL 

Düttürü Dünya..
Yönetici
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova ♒
Ruh Hali
Üzgün

Siz Hangi Cilt Alt Tonuna Sahipsiniz Sıcak Mı ? Soğuk Mu ?

(Warm) (Cool)

→ Güzelliğinizi daha çok vurgulayabilmek, güzelliğinizin farkına varabilmek, giydiğiniz elbisenin renginin , taktığınız takının şeklinin ve renginin, yaptığınız makyajın renginin yakışa bilmesi için cilt alt tonunuzu bilmeniz gerekir.

→ Cildin daha sağlıklı, daha parlak ve canlı gözükebilmesi için cilt alt tonunuzu bilmeniz son derece önemlidir.

→ Cildin hangi alt tonun da olduğunu bilirseniz eğer yaptığınız alışveriş sırasında size hangi renklerin, ne tür bir makyajın, ne tür ve renkte bir takının size yakışacağını bildiğinizden düşünmekten yorulmak ve bitkin düşmek zorunda da kalmazsınız. Size yakışanları hop sepetine atarsınız. Ben bunu aldım ama yakışır mı ? Diye düşünmek bir kere bile aklınıza gelmez neden çünkü yakışacak da bundan eminsiniz.

Cilt alt tonu kendi içerisinde 3 ana kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar nedir ? Soğuk, Sıcak ve Nötr…

Efendim keşke herkes Nötr cilt alt tonuna sahip olabilse ama nerede.. Bu ne diyor diyebilirsiniz, yazının sonunda zaten beni anlayacaksınız.
Belirtmekte fayda var Cilt alt tonu sarışın ya da esmer olmakla alakalı değildir. Sarışın olan biri soğuk alt tonlu olabileceği gibi esmer olan biri de sıcak alt tonlu olabilir. Hangi cilt alt tonuna ait olduğunuzu belirlemeniz ve anlayabilmeniz için birkaç seçenek var önümüzde.
Bu yöntemleri şu şekilde ayırabiliriz.

1) Damar Testi

Cilt Alt Tonumu Nasıl Belirleyeceğim? Damar Testi

Gün ışığının bir yere vurarak yansımasından değil de direkt size vurduğu an olabilir, güzel ışıklandırılmış bir ortam olabilir ama ben güneş ışığını tavsiye ediyorum bilekteki damarlarınız ve şakaklarınızda ki damarların renklerine baktığınız da damarlarınızı eğer;

→ Damarlarınızı Yeşil renkte görüyorsanız sıcak alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir.
→ Damarlarınızı Mavi renkte görüyorsanız soğuk alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir.
→ Damarlarınız hakkında net bir yorum yapamıyor her iki rengi de gördüğünüzü söylüyorsanız cilt alt tonunuz nötr’dür.

2) Gümüş Ve Altın Testi

Altın rengi bir yüzüğü, kolyeyi, küpeyi taktığınız da cildiniz daha sağlıklı, parklak, ışıl ışıl bu sizin renginizmiş gibi duruyorsa Sıcak alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir.

Gümüş yüzük, kolye küpe broş artık ne takarsanız taktığınız da cildiniz olduğundan daha parlak, canlı, temiz, aydınlık duruyorsa ve daha çok yakıştırdıysanız Soğuk alt tonlu bir cilde sahipsiniz demektir.

Bu yöntemi daha iyi anlamak ve daha iyi vurgulayabilmek adına sağ ve sol ellerinizin birine gümüş birine altın yüzük takarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Sıcak alt tona sahipseniz altın yüzük cildinizi parlak gösterirken gümüş yüzük cildinizi donuk gösterecektir. Soğuk alt tona sahipseniz gümüş yüzük cildinizi daha parlak ve sağlıklı gösterecektir. Altın rengi donuk gösterecektir.

3) Fular Denemesi

Bir aynanın karşısına kendinizi atın. Son çarelere yaklaşırken kesin anlayacağım diye sevinirken

Mavi ve Mor gibi renklerde fular takın bu rengin yakıştığını sizi canlı, ferah, parlak gösterdiğini düşünüyorsanız soğuk renklerin size en çok yakışan renkler olduğunu düşünüyorsanız soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.

Sarı Turuncu ve Kırmızı renklerin de fularlar takın şimdi de kendinize yakışan rengin sizi canlı, parlak, güzel, ışıl ışıl gösteren renklerin Sarı Turuncu Kırmızı gibi renkler olduğunu düşünüyorsanız sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.
Bu yöntemi daha çok moda uzmanları kullanmaktadır.

4) Kağıt Testi

Şimdi yüzünüzü soğuk suyla yıkayın, makyaj varsa temizleyin ve hiçbir kalıntısı kalmasın. Ayna karşısına geçin. Yüzünüze bir A4 kağıdı yaklaştırın.

Kağıdı yaklaştırdıktan sonra yüzünüzde ki tonları Sarımsı Kırmızımsı görmeye başladıysanız. Sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.

Yüzünüz kağıdı yaklaştırdıktan sonra daha Pembemsi görünüyor ise Soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.

Nötr alt ton ise iki ton arasında bir tondur. İki rengi de barındırabilir.

Cilt Alt Tonumu Nasıl Belirleyeceğim ? Evet benim cilt alt tonunuzu bulmanız için yazacaklarım bu kadardı. Şimdi artık takılarınız, makyajlarınız, kıyafetleriniz daha çok yakışacak ve cildinize oturacak. Okuduğunuz için teşekkürler bir başka yazımız da görüşmek üzere.

Geri