Call of Duty Mobile İndirme Rekorunu Kırdı | Kogo Society Forum Güncel Paylaşım Platformu

Call of Duty Mobile İndirme Rekorunu Kırdı

CrypticaL

Düttürü Dünya..
Yönetici
Forum Sahibi
Üyelik Tarihi
2 Eylül 2019
Mesajlar
477
Tepkime puanı
233
Puanları
43
Yaş
27
Konum
Root
Cinsiyet
Erkek
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Kova
Call of Duty Mobile İndirme Rekorunu Kırdı

Call of Duty Mobile İndirme Rekorunu Kırdı


Call of Duty Mobile daha ilk haftasında iOS ve Android için 100 milyondan fazla kez indirilerek rekor kırdı.

Geçtiğimiz hafta iOS ve Android platformlarında mobil oyuncular ile buluşan Call of Duty Mobile oldukça başarılı bir ilk hafta geçirmeyi başardı. Sensor Tower’ın açıklamasına göre, Call of Duty Mobile 100 milyondan fazla kez indirilerek rekor kırdı ve bugüne kadarki en iyi mobil oyun çıkışını gerçekleştirdi.

Açıklamada kıyaslama yapılması açısından da bazı bilgiler paylaşılıyor. Buna göre, Fortnite sadece App Store’da mevcut olmasına karşı ilk haftasında 22.5 milyon kez indirilmiş. PUBG Mobile ise iOS ve Android çıkışında ilk haftasında 28 milyonu görmüş.

Oyunun iOS için 56.9 milyon, Android içinse 45.3 milyon kez indirildiği belirtilirken, en fazla indirme yapan ülke yaklaşık 17.3 milyon kez ve yüzde 16.9 ile ABD. ABD’yi ise yüzde 13.4 ve 13.7 milyon ile Hindistan ile yüzde 7 ve 7.1 milyon ile Brezilya takip ediyor.

iOS oyundan 9.1 milyon dolar, Android ise 8.3 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Bu anlamda ilk haftada Fortnite’ın 2.3 milyon dolar ve PUBG Mobile’ın 600.000 dolar getirisi de geçilmiş oldu.

Başka bir kıyaslama ise Mario Kart Tour için yapılıyor. Oyun, ilk haftasında Android ve iOS için 90 milyon kez indirilmiş ve çıktığı platformlara 12.7 milyon dolar gelir kazandırmış. Bu rakamlar Call of Duty Mobile’ın gerisinde kalsa da Nintendo’nun en büyük mobil oyun çıkışı olmasıyla dikkat çekiyor.
 
Üst