Burçlara Tavsiyeler | Kogo Society Forum

Burçlara Tavsiyeler

Lola 

Yönetici
Üyelik
3 Eylül 2019
Mesajlar
238
Cinsiyet
Kadın ♀️
İlişki Durumu
İlişkim Var
Burcu
Balık ♓
Ruh Hali
Cadı
Burçlara Tavsiyeler
Koç


KOÇ; Zodyak’taki en ani çıkışları olan, en bebek burcumuz. Bebek çünkü bir bebek de tepkilerini kolay kolay saklayamaz, dürtüsel hareket eder. Olaylara bakış açısı egosal olacağından, ego tatmini sağladıktan sonra dikkatleri dağılabilir, başka bir yöne çekilebilirler. Öncü bir burç olduğundan, olayları başlatma ve bitirme konusunda oldukça cesaretlidir. Bu cesaret akademik olarak yarar sağlasa da insan ilişkilerine zarar verebilir. Size tavsiyem; bir adım atmadan önce iyice düşünün! Bunu gerçekten istiyor musunuz? Size bunu yapmak, söylemek vs. ne katacak? Egosal bir tatmin mi sadece? Bunu sorgulayarak hareket etmek her zaman yararınıza olacaktır. Girişkenliğiniz ve güçlü yapınızla takdire şayan!

Boğa


BOĞA; Boğa burçlarımız keyiflerine düşkünlüğüyle bilinir! Tabi ki hiçbir şey canınızdan, rahatınızdan önemli değil! Ama bunu bazen abartıyor olabilirsiniz. Hayatın gerçekleriyle de bu konuda yüzleşmek gerekir. Çok yerseniz kilo alabilirsiniz, çok gezerseniz hayatınızı kaçırabilirsiniz. Sabit bir burç olduğundan değişime gitmesi de oldukça zordur. Ah sizdeki para şansı herkes de olsa keşke! Hayattaki zevk aldığınız şeyleri abartma eğilimi size hayatta zararlar verebilir. Para konusunda ayakları yere sağlam basan insanlarsınız biraz da bu özelliğinizi diğer konulara yansıtmakta fayda var.

İkizler


İKİZLER; Hızlı konuşan, hızlı düşünen, sık tartışan, çok hareket eden ikizlerimiz! Kuşkusuz bilgiye olan açlığınız ve konuşma aşkınız çok güzel. Fakat aynı fikirde olmadığınız insanlara fazla tartışmacı değil misiniz? Unutmayın siz de bir gün aynı fikirde olmuş ya da olabilecek olabilirsiniz. Yeni bilgi edindikçe her zaman değiştiğinizi unutmayın. Tartışmacı ve sivri dilli gözükebilirsiniz dışarıdan! Bireysellik çok güzel şey, bireysel ön plana çıkmak da. Fazla bireysellik zarar verir unutmayın!

Yengeç


YENGEÇ; Su gruplarına girerken herkesin iç sesinde ‘Ah kıyamam çok zor!’ yankılandığını duyar gibiyim. Anaç ve sevgi dolu yengeç burcumuz, o kadar hassastır ki dışarıya buzdolabı gibidir! Korumacı tavrınız ve sevginizle takdire şayansınız. İçinize atmak sadece sizi yıpratır unutmayın! Bu hassaslığınız karşı tarafa çok yorucu gelebilir. Çünkü duygularınızı ifade etmekten çok trip atmayı tercih ediyorsunuz, eh bu da çok yorucu! Duygularınızı dillendirmeyi, yüzleşmeyi tercih etmelisiniz ve her şeyi kişisel algılamamalısınız! Hayatta bir sürü insan ve onların kendi sorunları var, kişisel algılamayın! Herkes sizin gibi düşünceli olmayabilir. Duygularınızı silah hale getirirseniz manipüle etmekle suçlanır ve insanları sıkabilirsiniz.

aslan


ASLAN; Tutkulu aslanlarımız! Hayatta istediği şeylere oldukça tutkusal ve sabırlı yaklaşır. Aslanlar ikiye ayrılır, tıpkı hayvanlar gibi. Dişi aslan avına sabırla yaklaşır, azmeder ve yapar. Erkek aslan ise dişi aslanın ona getirdiği avı yer. Bu ne demek? Yönetici aslanlarımız ve azmeden, çalışkan aslanlarımız vardır.Fakat bu hırs,bu otorite olma isteği olumsuzluk yaşandığında aslan burcumuzu çok yorar ve saplantı haline getirebilir. Her zaman parlamak,dikkat çekmek ister.Bu ego belki sizi değil de karşı tarafı yorabilir. Haklısınız kendinizi sevmekte ama bırakın siz bahsetmeden,anlatmadan insanlar sizi sevsin. Mükemmelliğiniz her türlü dikkatlerini çekecektir!

başak


BAŞAK; Detaycı başaklarımız ne söyleyeceğimi tahmin ediyorsunuzdur! Bu kadar detaycı olmak sizi çok takıntılı bir hale getirmiş! Temizlik hastası olarak bilinse de siz detay hastasısınız! Temizlik de bir detay çünkü. Size acil bırakmanız için bir huy söyleyeceğim; insanları çok eleştiriyorsunuz! Özellikle yükselen başaklar. Siz evet herkes mükemmel olsun istiyorsunuz, iyilik yapmak istiyorsunuz belki ama.Dışarıdan hiç öyle durmayabilir! Takıntılarınızla mücadele etmeyi öğrenmeniz gerekir ah çok yorulursunuz yoksa sağlığınıza zarar.

terazi


TERAZİ; Politik bir burcumuzdayız. İnsan ilişkilerinde adeta bir uzman diyebiliriz. İki taraf arasında denge kurar ve her zaman uzlaştırıcıdır. Bu huyunuza asla lafım yok. İnsan ilişkilerinde en iyi burçlardan birisidir. Fakat Venüsten aldığınız enerjiyle, güzellik kavramını fazla abartmıyor musunuz! Güzelliğe tapıyorsunuz haklısınız kim tapmaz ki? Estetik gözükmek adına,kendinizi çok fazla değiştiriyorsunuz. Güzelliği dış görünüşle bağdaştırmaktan kaçabilirsiniz. Bunun yanında yarınlarınızı daha çok düşünmeli, hayatımın eğlenmekten ibaret olmadığını anlamalısınız ve sorumluluk almalısınız.

akrep


AKREP; Akrep denilince aklımıza ne gelir? Akrep ve stratejileri! Oldukça karda yürüyüp izini belli etmeyen akreplerimiz, bu yönüyle korkutucu ve acımasız olabilirler. Duygusalsınız ve size yanlış yapıldığında derinden etkileniyorsunuz. Onları o derinlikte boğmak istiyorsunuz! Fakat şimdi anlaşalım, insanları kendi çıkarlarınız için üzmemelisiniz ve akışta kalmalısınız. O kadar planlı ve stratejik ilerliyorsunuz ki akışa izin vermeyip, yoğun çabalarınızla elde ediyorsunuz. Ah çok yorucu değil mi? Bir insanı sevmemek, nefret etmek de bir duygudur ve enerjidir. Bırakın akışta yaşasınlar yaşattıklarını! Sizde film izler gibi izlersiniz.

yay


YAY; Derin ve enerjisi bitmeyen,çok gezen burcumuz yay! Kuşkusuz ki bulunduğunuz her ortama neşe katıyorsunuz. Ah ama ilişkilerde! Bir gün aşıksınız ölüyorsunuz, ertesi gün ama benim özgürlüğüm! Sözlerinizi asla tutmuyorsunuz .Size bu konuda kızamayız, bir gün aşıksanız ertesi gün olmayabilirsiniz. Böyle olunca sözler uçup gidiyor. Yay burcu üçe ayrılıyor .Bir bölümü böyleyken diğer bölümü ise derinlemesine sever, bağlanır. Genel yorum yapmak oldukça zor. Ama hepsinde olan özellik hevesinin çabuk kaçması, sürekli farklı yöne kayması diyebiliriz. Yaylar; sakince düşünün, her şeyi ani kararlarla yaşamak size ve çevrenize zarar verebilir.

oğlak


OĞLAK; Soğukkanlılık ve disiplin sizden sorulur! Bir iş varsa güvenilecek olan, aranan kişi mutlaka bir oğlaktır. Fakat bu olaylara karşı soğukkanlı bakış açısı, oğlak burçlarını acımasız bir hale getirmiştir. Oldukça duygusaldır fakat dışarıya asla yansıtmaz. Soğuk nevale diyor olabilirler size! Size önerim; evet toprak burcu olarak ayaklarınız yere çok sağlam basıyor ama duygusal dünyayı da hiçe saymayın ve gülümseyin!

kova


KOVA; Sosyal ortamların bebeği, akıllı burcumuz kova. Zekasına oldukça güvenir ve bunu kullanır da. Arkadaşlarına, sosyal çevresine olan düşkünlüğü ile bilinir, sosyal ortamlar için duygusal ilişkisinde ihmal sorunları yaratabilir. Bilgiyi,araştırmayı,sıradışı şeyleri hep sevmiştir fakat… Gelelim vazgeçmeniz gereken huya; Sabit fikirli olmayın! Bilgi sonsuzdur, insan sonsuzdur, kimse size katılmak zorunda değil. Ya da siz her zaman doğru değilsiniz! Değişime açık olun ve sabit kalmayın. Onun dışında çok tatlısınız.

balık


BALIK; Zodyak’ın en olgun burcu balık burcu. O kadar olgunlaşmıştır ki maddi dünyayı aşmıştır artık, manevi dünyadan onu çıkarmak çok zordur. Hayaller aleminde yaşar. Bu dünya onun için değildir! Her maddi dünyayla yüzleşmesinde ise ruhu itilir, duygusallaşır. Bu yüzden balıklar hep ağlar gibi gelir insanlara. Çok duygusal olmalarına rağmen, bir balığa duygusal demeniz yükselen olmadığı sürece zordur. Çok güzel saklar kendini.Balıklar; kendinize olmayan bir dünya yaratmayın! Gerçeklerle yüzleşin ve kendinizi sevin. Maalesef hayat sizin kafanızda kurduğunuz gibi değil. Böylelikle kendinizi daha az yıpratırsınız.
 

Geri
Üst